Bilgisayarı açtığımda karşılaştığım bir sorun

Merhaba,bilgisayarı açtığımda siyah bir arkaplan ve bazı bir dizi grafik şeklinde yazılar geliyor ve bunların en altında DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER yazıyor açıklama olarak bu var sadece ve bilgisayar hiçbir şekilde başlamıyor lütfen yardımcı olun...

computermaniac computermaniac (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    işletim sisteminizi yazmamaışınız yazın onun üzerinden cevap yazarız

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sorunu hallettim teşekkürler zaman ayırdığınız için

      computermaniac computermaniac (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Sorun çözülmüş ama yine de ben başkasına faydası olur diye yazayım.

        DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER hatası açılış diski bulunamadığı zaman ortaya çıkar.

        Açılış diski nedir? üzerinde işletim sistemi olan bir sabitdisk veya usb bellek.

        Örneğin bir bilgisayarda Windows, linuz kurulu değilse, yani işletim sistemi yüklü değilse DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER hatası alınır.

        Yine bilgisayarda birden fazla harddisk var ve açılış sırası hatalı yapıldıysa DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER hatası alınır.

        İşletim sistemi zarar göryüse yüne bu hata alınır. O zaman Windows DVD diski ile açılıp onarma yapılmalıdır.

        cemkara cemkara (4215)