Bilgisayarı dün formatlatıp windows8.1e geçtim. eğer bugün bilgisayarı ayarlarından fabrika ayarlarına geri döndürürsem windows 8.1 olarak kalır mı

Dün Windows xp olan bilgisayarımı formatlatıp windows 8.1 ie geçirdim. Eğer bugün bilgisayarı ayarlarından fabrika ayarlarına geri döndürürsem windows 8.1 olarak kalır mı yoksa eski haline yani windows xp ye mi döner

mahmuttt mahmuttt (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    PC Format gördüğü için artık Windows XP işletim sistemine geri dönmek mümkün olmaz (Dönebilmek için yeni bir format atıp bir Windows XP işletim sistemi yükleme medyası kullanarak yeni yükleme yapmak gerekir).

    Eğer herhangi bir problemde Windows 8.1 işletim sistemini tazelemek istersen bunu Ayarlar (Masa sütündeyken mause'u sağ köşeye doğru sürüklersin ve açılan menüden Ayarlar'ı tıklarsın)/Bilgisayar Ayarlarını Değiştir/Güncelleştirme ve Kurtarma yolundan yapabilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Windows 8.1 olarak kalır. Format attığına göre artık bilgisayarda Windows XP'den eser kalmadı.

      Fabrika ayarlarına döndür dediğin zaman Windows 8.1'i sıfırlayacak ve tekrar Windows 8.1 olarak açılacak.

      murat murat (12492)
      7 yıl önce cevaplandı

        Malesef öyle bir şansınız yok .Tekrar Format Atıp Yüklemeniz gerekmektedir

        garantibilgisayar garantibilgisayar (1)