bilgisayarı fişe taktığımda otomatik kendi açılıyor ama ekran yok pervaneler dönmeye başlıyor

masaüstü bilgisayarım düne kadar iyi çalışıyordu hiçbir sıkıntısı yoktu bende dün içini açtım kabloları filan söktüm yeniden taktım sonra bilgisayarı açtım güzel çalışıyordu boşta duran kabloyu takınca bilgisayar kapandı o kabloyu çıkarttım bu seferde fişe takınca pervaneler çalışıyor ama ekran yok

pdr50 pdr50 (15)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Boşta duran kablo ne demek? Ne kablosu? Umarım bu kablo takma işini bilgisayar açıkken, çalışıyorken yapmamışsındır.

    Önerim kabloları tekrardan kontrol et, oynayan tam oturmamış bir kablo var mı?  işlemciyi yeniden sök-tak. Ekran kartı eğer tümleşik değilse ekran kartını çıkart ve yeniden tak.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Önce geçmiş olsun. Bir önceki mesaj ile @murat'ın gösterdiği çözüm yolları ve denemeleri mutlaka doğru şeyler ama bana göre sen sakın ola bunları yapma. Mazallah daha büyük problemlerin oluşmasına -ve belki bir hayli maddi kayıpların meydana gelmesine- sebep olabilirsin. Çünkü bunları doğru bir şekilde yapabilmek için yeterince tecrübeli görünmüyorsun. Sen en iyisi çevrende PC ve donanımlar konusunda hiç olmazsa ortalama bilgi tecrübe sahibi birini bul ve ondan fiilen yardım al. Veya (eğer bu tecrübeli kişiyi bulamazsan) biraz masraf yapmayıda göze alarak bir PC teknik servisine başvur (pazarlık edersin).

      Kolay gelsin.

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

      • "Dün açtım, kabloları filan söktüm" yazmış. Zaten bu dediklerimi önceden yapmış @temmuz murat 7 yıl önce
      • Dün bozmuş, bugünde bozmaya devammı etsin yani :) temmuz 7 yıl önce