Bilgisayarı Kapatıyorum Geri Kendi Kendine Açılıyor

bilgisayarı kapatıyorum geri kendi kendine açılıyoryardım lütfen

emrah666 emrah666 (5)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sisteminizde mevcut zararlı bir içeriğin (virüs vb.) ve sisteminizde olası bir hata olmadığını varsayarsak eğer.

    Eski donanıma sahip bilgisayarların,yeni çıkan işletim sistemleri olan Windows 8 ve üzeri sistemlerde bulunan Hibernation özelliklerinin güncel olmayan bios'larda işe yaramamasından yada çakışmasından ortaya çıkan bir sorun genellikle bu sorunu yaşayanlar alttaki hazırladığım ornek resmi inceleyerek denetim masası üzerinden güç ayarlarına girerek resimdeki ilgili ayarları yapsın sorunun çözüldüğünü göreceksiniz kolay gelsin saygılarımla.

    Resmi tamboy görmek için üzerine birkez tıklayınız.

    forjest forjest (101)
    8 yıl önce cevaplandı

      bunları denedim fakat olmuyor başka çaresi ve çözümü yok mu acaba ?

      emrah666 emrah666 (5)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Yedeklerinizi alıp,yeni format atmak en iyi çözüm gibi görünüyor.Yine düzelmez ise sistem uyumsuzluğundan bios upgrade etmek gerekli anakarta ait üreticinin sitesinden güncel olan bios modülü download edip mount edin güncelleyin. forjest 8 yıl önce

      Ağ Paylaşım Mekezini aç ve kablosuz bağlantını tıkla. Açılan WiFi Durumu arabiriminden özelliklere gir ve WiFi Özellikleri arabiriminde "Yapılandır" düğmesini tıklayarak "Güç Yönetimi" sekmesindeki ayarları eğer farklı ise altta -paylaştığım resimde- görülen şekilde yap.

      Güç Seçeneklerini ve BIOS'u default (varsayılan) ayarlara ayarla.

      BIOS Default ayarları için önce F9 ve "Yes", sonra F10 ve "Yes"..

      Eğer düzelmezse sistem geri yüklemesi yap (Sistemi problem öncesi bir tarihe geri al):

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      Bunlar çare olmazsa anakart BIOS pilini çıkartarak birkaç dakika sonra (5-10 dakika olabilir) yeniden takarak deneyebilirsin. Fakat bu laptoplarda olmaz veya çok zor olur. Eğer desktop kasa ise denenebilir. Buda çare olmazsa en son olarak BIOS güncellemek gerekir ve birde o denenenir diye düşünüyorum. Bunlarda olmazsa PC güç devresi/güç kaynağı problemi akla gelirki buda ancak bir yedek bulunarak PC'ye tatbik edilir ve o şekilde denenir.

      temmuz temmuz (12505)
      8 yıl önce cevaplandı

      • bunların hepsini denedim başka çözüm yolu yok mu ? emrah666 8 yıl önce
      • Mesajımı editledim. Alt kısmına bakarsın. temmuz 8 yıl önce