Bilgisayarı kullanırken " Sinyal Yok " hatası alıyorum, nasıl çözebilirim?

Bilgisayarı normal kullanırken sinyal yok hatası alıyorum oyun oynarken bir sıkıntı yaşamadık ama tarayıcıda bir kaç sekme açıp diğer sekmeye geçerken, tarayıcı açıkken başka bir program açınca, League Of Legends oyununda şampiyon seçme ekranına gelirken veya birşey indirirken sinyal yok hatası alıyorum, nasıl çözebilirim?

1blc 1blc (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Monitöre neyle bağlısın? Genelde ya monitör ya ekran kartından dolayı oluyor ama güç kaynağı da soruna neden olabilir. Tam emin olmak için çeşitli testler yapmalısın. Aşağıdakileri dene;

    • Monitör ile ekran kartı arasındaki kabloyu değiştir.
    • Monitörün farklı girişine takıp dene.
    • Mümkünse başka Monitör yada ekran kartı ile dene.
    • Farklı priz ile dene.

    En son olarakta OCCT ile ekran kartını zorlayarak sorunun yük altında iken olup olmadığını öğrenmek. Ayriyetten Ekran kartı sıcaklıklarına bakmalısın. Prizde topraklama var mı?

    Güç kaynağının marka modeli nedir? Ekran kartınında modeli nedir?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Vga monitör kullanıyorum

      AMD r7 265x ekran kartı

      Gigabyte PB500 500W

      Bu sorun olunca kabloyu değiştirdik

      1blc 1blc (1)