Bilgisayarım Ağ Üzierinden Virüs Geçirirmi?

Elimde eski bir virüslü billgisayar var,aynı modem üzerinde bağladığımda ağdan virüs geçermi?

http://i.hizliresim.com/mEAjB0.jpg
http://i.hizliresim.com/E39noZ.jpg

Klasörlerim şuan da paylaşımı açıkmı kapalımı, hiç üzerinde oynamadım açıksa nasıl kapatırım? Kapalıyken kesin olarak virüs bulaşmaz değilmi?

ciddibiri ciddibiri (9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir ev kullanıcısı olduğunuzu düşünerek cevap yazıyorum.

    Resmini eklediğiniz hiç bir ayarı değiştirmenize gerek yok. Siz nasıl olsa evde dosya paylaşımı vs yapmayacaksınız.

    Bilgisayarınızın güncellemeleri tam olsun.  Bilgisayarınızın güncellemeleri tam ise ağ üzerinden bilgisayarınıza virüs bulaşmaz.

    Tabi yine bunu normal bir ev kullanıcısı bilgisayarı için yazıyorum.   Resimde yolladığınız ayarlar açık olsa da virüs bulaşmaz. Virüsün bulaşması için ortak kullanılan klasörleriniz olmalı ve bu klasörler üzerinden dosya paylaşımı yapmalısınız. Bu genelde ofis ortamlarında yapılan bir işlemdir.

    Anladığım kadarı ile siz normal bir bilgisayarın sizin modem üzerinden internete erişmesini istiyorsunuz bu bilgisayarda da virüs var. Bu sizi etkilemez. Fakat önerim bu bilgisayardaki virüsü temizlemeniz. Bazı virüsler ağ trafiği oluşturarak internetinizi yavaşlatabilir.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Anladım yorumlarınız için teşekkürler fakat diğer bilgisayarı kurarken önceden ortak alan diye seçmiştim sorun yaratırmı? ciddibiri 7 yıl önce
    • @ciddibiri sorun yaratmaz. murat 7 yıl önce
    • Daha önce aynı konuyu açmıştı @ciddibiri ve burada @murat görüşleriyle aynı muhtevada vede aynı tavsiyelerde bulunarak cevap vermiştik. İkna oldu sanmıştık ama demekki olmamış ve yeniden sorma ihtiyacı hissetmiş. Halbuki bu kadar pipirikli olmanın hiç gereği yok :) temmuz 7 yıl önce
    • http://uzmanim.net/soru/ayni-lan-modem-uzerinden-virus-bulasirmi/71993 temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz ben de bi yerden tanıdık geliyor diyorum soru :) murat 7 yıl önce
    • Pinpiriklik değil sadece bilgisayar güvenliğini sağlam tutmak istiyorum :) ciddibiri 7 yıl önce