Bilgisayarım ağa bağlı görünüyor fakat web siteleri açılmıyor

Bilgisayarım ağa bağlı görünüyor. Fakat tarayıcıyı açtığımda web siteleri açılmıyor. Denetim Masasından sorun giderme yaptım fakat sorun bulunmadı.

Neden web sayfaları açılmıyor?

typer16 typer16 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    Sadece kendi bilgisiyarından mı internetine  giremıyorsun yoksa telefonla başka bi bilgisiyarla da mı giremiyorsun ?

    Hiçbir cihazla internete giremiyorsan sorun internetinden kaynaklıdır  modemini resetlemeyi deneyebilirsin

    Sadece kendi bilgisiyarınla internetine giremiyorsan = Bilgisiyarının özelliklerini yaz ona göre yardımcı olmaya çalışayım

    kubilay kubilay (16)
    9 yıl önce cevaplandı

      Sadece masaustu bilgisayarımdan giremiorum telefonumdan ve diğer cihazlardan girebiliorum

       özellikleride şöyle

      İşlemci: Intel Pentium G3240 İşlemci 3.10 Ghz

      Ön Bellek: 3 MB L3 Cache

      İşletim Sistemi: Windows 8.1

      Anakart: Intel H61 Express Chipset

      Ram: 4 GB DDR3

      Harddisk: 500 GB Sata

      Monitör: 18.5" Casper WS DVI LED Speakerlı

      Ekran Kartı: 2 GB ATI HD 8350 Ekran Kartı -1 GB DDR3 Ayrılmış Bellek

      typer16 typer16 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        IE>İnternet Seçenekleri>Bağlantılar sekmesi altında Yerel Ağ Ayarları>Proxy (yada Ara) Sunucu altında Poxy ile ilgili satırların başındaki kutuda tik varsa bu tiki kaldır (Haliyle alttaki 'Tamam'ada tıkla), problem çözülecektir.

        İnternete bağlanma sorunu nasıl giderilir? (tıkla)

        temmuz temmuz (12505)
        9 yıl önce cevaplandı

          ping testi yaptım.ağ bağlantısında sorun yok.bilgisayarsa sorun var galiba.nasıl yapılır

          muratyaman muratyaman (1)
          8 yıl önce cevaplandı

          • Üstteki mesajımın altına bir link (uzmanım.net) ekledim. Oradaki konu sorusuna ve benim cevabi mesajıma bakarsan, faydalanabilirsin. temmuz 8 yıl önce
          • lütfen yardım eder misiniz muratyaman 8 yıl önce
          • Verdiğim linkte benim mesajımda geçen tavsiyelerden sadece tek bilgisayarla ilgili olanları uygulamalısın. Büyük ihtimalle problemin çözülecektir. Uygularsın, düzelmez ise yine sorarsın. temmuz 8 yıl önce
          • verdiğin link nerede muratyaman 8 yıl önce
          • Bu konudaki mesajımın altına ekledim demiştim. Bakmadınmı yoksa (Kırmızı yazılı satır, üzerine tıklayacaksın ve açılacak)? temmuz 8 yıl önce
          • ona baktım.ethernet ve bluetooth seçeneklerini devredışı bıraktım tekrar açtım o seçekler yine bağlı değil olarak gözüküyor ve internet açılmıyor muratyaman 8 yıl önce
          • inernet bağlantısını da devredışı bıraktım açtım olmadı muratyaman 8 yıl önce
          • lütfen cevap verin muratyaman 8 yıl önce
          • Senin bluetooth ile işin yok. Eğer kabolulu bağlanıyorsan ethernet tamam (Ben bağlantının WiFi olduğunu düşünüyordum. Ekranın sağ alt köşesindeki (saat-takvim yanındaki) bağlantı simgesi nasıl görülüyor? Üzerinde kırmızı çarpı veya başka hata işareti varmı yoksa normal düzgün simgemi? Yani hiç internetin yokmu yoksa bağlantın varda sadece internet sayfalarınmı açılmıyor? Bunları bilmeliyizki ona göre çözümler düşünmeliyiz. Resim çekerek mesajına çektiğin resimleride ekleyebilirsin (hata mesajları veya arabirim, ikon vb). temmuz 8 yıl önce
          • Modemide test ettinmi? Aynı ağda başka bilgisayarlar veya telefonlar internete girebiliyorlarmı? temmuz 8 yıl önce
          • İnternet servis sağlayıcısına (ttnet'tir herhalde) telefon ederek arıza kaydı bıraktınmı veya onlarla diyalogun (telefonda) olduysa, neler konuşuldu? Ne dediler? temmuz 8 yıl önce
          • ekranın sağ alt köşesindeki bağlantı simgesi bağlı görünüyor.normal düzgün simge,fakat internet sayfası açılmıyor.yani bağlantı var sadece internet sayfası açılmıyor.aynı ağda başka bilgisayarlar ve telefon internete girebiliyor.benim bilgisayarımda sorun var.modemde sorun yok. muratyaman 8 yıl önce
          • üstteki linkteki yazılanları denedim olmadı. muratyaman 8 yıl önce
          • lütfen cevap verin muratyaman 8 yıl önce
          • 1- Bilgisayara yeni format atılarak işletim sistemi sıfırmı kuruldu yoksa problem sonradanmı ortaya çıktı. 2- Sistem yeni kurulduysa sürücülerin doğru yüklendiğine eminmisin, aygıt yöneticisinden bunları kontrol ettinmi? 3- Problem sonradan meyedana geldiyse, PC'yi problem öncesi bir geri alma noktasına geri almayı; sistem geri yüklemesi yapmay denedinmi? 4- Problemli bağlantın wifi'mi, kablolu bağlantımı? Yoksa bunların her ikisidemi problemli? Bu test edildimi? 5- Wifi ve kablolu bağlantıdan biri problemliyse diğerinde problem yoksa problemli olanını düzgün çalışmakta olana köprülemeyi denedinmi? temmuz 8 yıl önce
          • tamam. sistem geri yüklemesini denedim internet açıldı.teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. muratyaman 8 yıl önce
          • Geçmiş olsun :) temmuz 8 yıl önce

          Bilgisayarınız ağa bağlı görünüyor fakat internete girmiyorsa yapmanız  gereken ping testidir.

          Ping testi sorunun neden kaynaklandığına dair size bilgi verecektir: Ping nedir, nasıl kullanılır?

          hakan hakan (15394)
          8 yıl önce cevaplandı

            İnternet Bağladı Yazıyor Ama Sayfalar Açılmıyor sorunu nasıl çözülür?
            TOSHIBA SATELLITE L300D-10B Notebook Windows XP yüklü, 3 yıldır kullanmıyordum, geçen hafta ilave bilgisayar lazım oldu açtım kullanıyordum 1 haftadır, bugün internet siteleriner girmemeye başladı, sağ alt köşede " internet bağladı " yazıyor ama sayfaları açmıyor, kablo ile bağlanmayı denedim, ondada internet bağladı yazıyor ama sayfaları açmıyor yani internete bağlanmıyor.

            muratbora muratbora (1)