Bilgisayarım boştayken donuyor, sorun nedir?

Bilgisayarımın başından kalkıp bir yemek yiyene kadar hareketsiz kaldığında aşırı şekilde donuyor. Mouse hareket etmiyor, programlar arası geçiş yapamıyor kasıntıdan 15dk ugraştıktan sonra kendine geliyor.

bozkurt0019 bozkurt0019 (5)
8 yıl önce sordu

  • Sistem özelliklerini detaylı bir şekilde yazabilir misin? brsozl 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

4gb ram 750 gb harddisk 2 gb nvidia gtx ekran kartı win 10 pro

 @brsozl

bozkurt0019 bozkurt0019 (5)
8 yıl önce cevaplandı

    Eğer yazılımsal bir sorun yoksa, sorunun HDD kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Öncelikle sistemde zararlı bir yazılım olmadığına emin olmalıyız. KIS 2016 linkine tıklayarak Kaspersky Internet Security 2016 anti-virüs yazılımını indirin. Daha sonra tam tarama yaparak sistemde zararlı olmadığına emin olun.

    HDD kaynaklı olmasını HD Tune uygulaması ile test edebiliriz. HD Tune programını linke tıklayarak indirebilirsiniz. HD Tune programında Health testini çalıştırıp sonuçları burada paylaşabilir misin? Eğer herhangi bir hata almazsak son çare olarak temiz bir Windows 10 64Bit kurulumu yapabiliriz.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • testte bir sıkıntı cıkmadı sorun şu şekilde meydana geliyor chrome açıkken birşey yok league of legends oyununa giriş yapınca chrome donuyor etkileniyor buna bir çözüm var mıdır acaba? bozkurt0019 8 yıl önce
    • Merhaba bozkurt0019, League Of Legends oyunu açıkken Görev Yöneticisinden CPU, HDD, Bellek kullanım oranlarını bana yazabilir misin? brsozl 8 yıl önce
    • Cpu 29 Bellek 75 disk1 oyunun lobisindeyken olan durum bu bozkurt0019 8 yıl önce
    • oyuna girdikten sonra ise Cpu 29 Bellek 91 disk 90 bozkurt0019 8 yıl önce
    • pc bostayken görev yöneticisine zar zor girdim orda Broad DVR Server denen illet tam 1.5 gb ram yedi bozkurt0019 8 yıl önce
    • Gerekli yedeklerin alınmasının ardından, temiz bir Windows 10 64Bit kurulumu öneriyorum. brsozl 8 yıl önce
    • broadcast dvr serveri nasıl kapatabilirim kökten bozkurt0019 8 yıl önce
    • Önceki konunuza nasıl kapatabileceğinizi yazdım. http://uzmanim.net/soru/broadcast-dvr-server-yuksek-ram-tuketimi-sorunu-nasil-cozulur/63867 brsozl 8 yıl önce