Bilgisayarım DVD okumuyor, dvd çalışmıyor. Nasıl çözebilirim?

Windows 7 bilgisayarıma yeni format attım. DVD okumuyor. Format atmadan önce de bilgisayarım DVD diskleri okumuyordu.

DVD sürücümü çalıştırmanın bir yöntemi var mı?

pdr50 pdr50 (15)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    DVD okuyucuda ya da DVD'de bi sorun olabilir. Kolonyayla temizleyin.

    misty misty (556)
    7 yıl önce cevaplandı

      CD veya DVD sürücü medyayı okuyamıyor veya yazamıyorsa alt linkteki siteyeye giderek oradaki "Fixit" tamir uygulamasını ("Şimdi çalıştır") tıklayıp çalıştır (Microsoft resmi destek sitesidir):

      Medya okumaya veya yazmaya çalışırken CD veya DVD sürücünüzle ilgili sorunları otomatik olarak tanılayın ve onarın.(tıkla)

      Eğer sistemindeki CD/DVD sürücü (Rom), donanım olarak bozuk değilse düzelmesi lazım.

      temmuz temmuz (12505)