Bilgisayarım Kapanamıyor

Son 1 haftadır dizüstü bilgisayarım kapanmıyor. Şu sayfadaki her şeyi yaptım fakat problemim çözülmedi. İnternetten birkaç şey daha buldum ama işe yaramadı.

Bilgisayarımın modeli HP Pavilion-p100nt, işletim sistemi Windows 10 Home Single Language 64-bit. Avast, Malwarebytes, Adwcleaner ve Norton Power Eraser ile tarattım.

tnaekc tnaekc (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HP bilgisayarlarda bilgisayarın kapanmama sorunu genelde BIOS kaynaklı oluyor. BIOS yazılımını güncellemeyi denediniz mi?

    Burada HP Pavilion-p100nt için BIOS güncellemesi bulunuyor:(F.43 Rev.A)
    HP Dizüstü Bilgisayar Sistem BIOS'u Güncelleştirmesi (Intel İşlemciler)

    BIOS güncellemesi her zaman risk içerir. Böyle bir işlem yapmadan riskleri bilmeizde fayda var.

    HP laptoplar için Windows kapanmıyor çözüm önerileri:

    Çözüm 1:

    BIOS bölümünden Intel Virtualization Tehnology seçeneği Disable ise onu Enable etmek, ayarları kayededip çıkmak bazı kullanıcıların Windows kapanmıyor sorununu çözmüş.

    Çözüm 2:

    1. Aygıt yöneticisinde, Sistem aygıtları arasında Intel(R) Management Engine Interface aygıtını bulun.
      Sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine gidin.
    2. Intel(R) Management Engine Interface  sürücüsünü güncellemeyi deneyin, güncel sürücü yoksa bir önce sürücüye dönmek için Sürücüye geri dön'ü seçin.
    3. Bu seçenekler içe yaramazsa Intel sürücü güncelleme yazılımı ile sisteminizi taratın ve intel sürücülerini güncelleyin.

    hakan hakan (15409)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @hakan hocam bendede şöyle bir sorun oluyor lenovo z 570 pc sistem görüntüsü yedeğini geri yüklettiğim zaman bios tuşu ile biosa giremiyorum bios güncellemesi yaptıktan sonra bios tuşu çalışıyor normalmidir candan 7 yıl önce
    • evet son sürüm BIOS güncellemesini yaptım ama hiçbir şey değişmedi tnaekc 7 yıl önce
    • @tnaekc bazı ilaveler yaptım hakan 7 yıl önce
    • @candan Windows 10 kullanıyorsan ve UEFI etkin durumdaysa BIOS tuşu devreden çıkar, Şu linki incelersen orada giriş için bir komut var: http://uzmanim.net/soru/uefi-nedir-uefi-bios-ayarlari-nasil-yapilir/42847 hakan 7 yıl önce