Bilgisayarım kapanıyor

Meraba Sony marka laptop um var 2-3 gündür kendiliğinden kapanmaya başladı 4-5 dakika geçtikten sonra kapanıyor . Bataryasını çıkarıp çalıştırdım falan ama düzelmedi

nzlcnp nzlcnp (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Belli bir süre sonra bilgisayarınız kapanıyorsa, bu ısı sorununa işarettir. Bilgisayarınızın fanı düzgün çalışıyor mu kontrol edin.

    Yaz aylarında bu tür sorunlar havaların ısınması ile artar. İşlemci fanınızda bir sorun oluştuysa ya da termal macun artık işlevini yitirdiyse bilgisayarınız kendini korumaya almak için kendini kapatacaktır.

    Termal macun, işlemci fanı ile işlemci arasında ısı iletimini kolaylaştıran kremsi yapıda bir malzemedir. Belli aralıklar ile yenilenmesi gerekebilir.

    alattin alattin (16999)
    8 yıl önce cevaplandı

      bilgisayar çalışır durumdayken şarj takılımı değilse kısa bir süre içinde kapanıyorsa bataryası bozulmuş olabilir

      eğer bataryayı çıkarırsan ve şarj takılı durumdayken bilgisayar çalışıp kapanma olmuyorsa bataryası bozulmuştur

      kodadiprogramci kodadiprogramci (22)