Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor, bilgisayarım durduk yere kapanıyor, sorun nedir, nasıl çözerim?

Masaüstü bilgisayarım var ve durduk  yere kapanıyor.Kapandıktan sonra açınca geri kapanıyor bu 3-4 defa oluyor.sonra tekrar açınca 10 dk sonra geri kapanıyor.Bilgisayar vrüs taraması yaptm bişey çıkmadı.Teşekkürler

serana serana (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayar kendi kendine kapanıyorsa bu bir ısı kaynaklı donanım sorunu olabilir.

    Virüsler genelde bu tür sorunlara yol açmazlar.   Masaüstü bilgisayarlarda en çok karşılaşılan sorun ısı sorunudur.

    Bilgisayarın işlemci üzerindeki fanı artık yeterli soğutmayı yapmıyor olabilir.

    Aynı zamanda işlemci ve fan arasında bulunan ve termal macun olarak adlandırılan maddenin belirli aralıklar ile yenilenmesi gerekir.

    Termal macunu ve fanı kontrol ettirin.  Muhtemelen sorun bunlardan kaynaklanıyor.

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

      Benimde sürekli kapanıyordu genellikle AMD Fanları pek soğutmuyormus bende güçlü bir CPU Fanı aldım artık kapanma sorunum kalmadı

      meksikalitiki meksikalitiki (1)