Bilgisayarım kendi kendine program yüklüyor

Bilgisayarım dünden beri kendi kendine program yüklüyor.

Ben hiç bir şey yapmıyorum. Önce Operayı yükledi. Sonra otomatik olarak AnyProtect diye bir program yükledi.

Yine kendiliğinden RegClean pro ve CrosBrose diye bir program yükledi. Chrome kayboldu gitti.

Birden program kurulum ekranı açılıyor ben bir şey yapmadan program kendiliğinden kurulmuş oluyor.

Öyle tek bir programda değil neredeyse her gün kendiliğinden bir program indiriyor.

Kendi kendine program kurulumlarını nasıl engellerim?

alivecan alivecan (337)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarın kendi kendine program yüklemesinin sebebi bilgisayara yüklenen zararlı yazılımlar. Bugün yaptığım incelemede yine reklam yazılımlarının strateji değiştirdiğini gördüm.

    Siz bir programı indirip kuruyorsunuz. Daha sonra, yaklaşık bir 30 dakika sonra bilgisayarınız kendi kendine başka programları yüklüyor. Bunların başında da CinemaPlus, Opera,  RegClean Pro, AnyProtect gibi programlar geliyor.

    Olası istenmeyen programlar - Haziran 2015 listesinde bunları sabah yazdım.

    Bunlardan kurtulmak için zararlı yazılımları ortadan kaldırmalısınız.

    1. Önce bilgisayarınızı önce Junkware Temizleme programı ile taratın. Junkware Removal tool güçlü bir olası istenmeyen yazılım temizleme programı. Bu işlem o an çalışan pek çok gereksiz uygulamayı sonlandırıcaktır.
      Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır?

    2. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    3. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    En sonunda bilgisayarınızda Olası istenmeyen programlar - Haziran 2015 listesinde olan yazılımlar varsa bunları teker teker kaldırın.

    Artık bilgisayarınız kendiliğinden program indirmeyecektir.

    hakan hakan (15394)