Bilgisayarım'da yönet komutu çalışmıyor, nasıl çözebilirim?

Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönete tıkladığımda hata mesajı alıyorum. Yönet sekmesi açılmıyor. Nasıl düzeltebilirim?

husna husna (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarınıza yüklediğiniz bazı programlar (örn: antivirüs programları) nedeniyle yönet sekmesine girme yetkiniz kalkabilir. Bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir:

    1. Windows+R tuşu ile çalıştır penceresini açın.
    2. Açılan pencereye REGEDIT yazıp aratınız.
    3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi açıldığında sırasıyla şu yolu takip ediniz:
    4. HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Classes -> CLSID -> {20D04FE 0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D} -> shell -> Manage -> command
    5. Sağ pencerede açılan varsayılana çift tıklayın ve değer verisini siliniz.
    6. Sildiğimiz yere mmc.exe %windir%\system32\compmgmt.msc dizisini yazın.
    7. Tamam butonuna tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tekrar denediğinizde yönet komutu sorunsuz çalışacaktır.
    damlakoc damlakoc (1391)
    8 yıl önce cevaplandı

      hata veriyor yazınca bunu mmc.exe %windir%\system32\compmgmt.msc

      winuzmanitr winuzmanitr (1)
      6 yıl önce cevaplandı

        teşekkürler oldu

        icqturkitmortal55 icqturkitmortal55 (1)