Bilgisayarıma format atamıyorum

Bilgisayarıma format atmak isterken baya ilerliyorum yükleme ekranında 5 10 dakka sonra kapanıyor termal macun sürülü değil çift fanlı işlemci soğutuyor

okanbey okanbey (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba

    Format sırasında kapanmasının sebebi termal macun olabilir. Çünkü format sırasında işlemci sıcaklığı arttığı için ve termal macun kullanılmadığı için bilgisayar kendini kapatıyor olabilir. Termal macun son derece önemli bir etmendir işlemci için termal macun kesinlikle sürülmelidir

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

      Cevabınız için teşekkür ederim nerden bulabilirim ve şuan onu alcak durumum yok bilgisayarcıdan rica etsem sürermi

      okanbey okanbey (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Vatan bilgisayar şubelerinde satılıyor alabilirsin. Bir bilgisayar teknik servisine söylersen sürerler tahatugyan 7 yıl önce