Bilgisayarıma .Net Framework'ün hangi sürümlerinin yüklü olduğunu nasıl bulurum?

Bilgisayarıma Microsoft .Net Framework'ün hangi versiyonlarının yüklü olduğunu nasıl görebilirim?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    NET Framework version 1-4 arası kayıt defteri üzerinden şu şekilde bulunabilir:

    1. Çalıştıra Regedit yazın ve enter tuşuna basın.

    2. Kayıt defterinde şu yolu izleyin :HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NET Framework Setup\NDP

    3. .Net Framework'ün yüklü olan sürümleri NDP altında Version anahtarı ile gösterilir.

    NET Framework version 4.5 ve üzeri için:

    1. Çalıştıra Regedit yazın ve enter tuşuna basın.

    2. Kayıt defterinde şu yolu izleyin :HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NET Framework Setup\NDP\v4\Full

    3. .Net Framework'ün yüklü olan sürümleri için Release anahtarının değerini bulun. Buradaki değere göre
      .net Framework 4.5 sürümü

    378389     .NET Framework 4.5

    378675     .NET Framework 4.5.1 Windows 8.1

    378758   .NET Framework 4.5.1  Windows 8, Windows 7 SP1, Windows Vista SP2

    Release yüklü olan .Net Framework 4.5 sürümünü gösterecektir.

    alattin alattin (16984)