Bilgisayarımda Oyun Oynanmaz Hale Geldi, Oyunlarda donuyor,kasıyor nasıl çözerim?

Arkadaşlar bilgisayarımı alalı 4 ay oldu oyunlarımı kasma problemi olmadan oynuyordum ama yaklaşık 2 hafta önce oynadıktan sonra pc yi kapadım ertesi gün bi oyun açtım dehşet şekilde kasıyordu diğer oyunlara baktım onlarda kasıyordu cs:go hiç kasmıyordu 1 günde oynanmaz hale geldi. League Of Legends'te max ayarlarda 150-170 fps de oynarken şimdi min ayarlda 30 fps oluyor en fazla. payday2 kasmazdı şimdi oyun ekranı bile kasıyor. Ekran Kartı vs güncel durumda sistemiminde bu tür oyunlar sorun yaşamaması gerektiğini düşünüyorum ve virüs bulaştığını düşünüyorum. Oyunlar orjinal' dir torrent değil steamden aldım hepsini. Format Atmadan Yardımcı Olursanız Sevinirim boşuna masraf yapmamış olurum.

Sistem Özellikleri:
8 GB Ram
4 Gb Nvidi Ekran Kartı
İ7 İşlemci 3 ghz üstü
Marka : Lenovo
Model : z5070

support support (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    PC'yi Sistem Geri Yükleme ile problem öncesi bir zamana/geri alma noktasına geri al.

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Game Boster i indir çok faydalı kasmaz idaha oyun

      omer12 omer12 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Önceden böyle bir sorun yaşamadığınıza göre bilgisayarınıza bulaşan virüs,zararlı gibi yazılımlar yüzünden oyunlarda kasılma gibi durumlar yaşıyor olabilirsiniz.Zararlılar arka planda çalışıp bilgisayarınızı gücünü tüketiyor olabilir.Bu yüzden ilk yapmanız gereken işlem zararlılara,virüslere karşı bilgisayarınızı taramak olmalıdır.

        Virüslere ve Zararlılara karşı kapsamlı tarama yapmak

        Ancak yinede bilgisayarınızı virüslere ve zararlılara karşı taramanızda fayda var.

        Aşağıdaki bağlantıları kullanarak bilgisayarınızda kapsamlı bir temizlik işlemi yapabilirsiniz.

        1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
          RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
        2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
          Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
        3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
        4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
          Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
        5. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
          Adwcleaner nedir nasıl kullanılır
        ismailsarp ismailsarp (6010)