Bilgisayarın sigortası atarmı ? Bilgisayarda sigorta var mıdır?

Bilgisayarın sigortası atarmı  ?  Atarsa   nasıl   anlaşılır ,  ve  bir  arıza  olur ?   Nasıl   tamir  olur ?

mat7 mat7 (341)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarın sigortası kavramı derken neyi kasttetiğinizi açıkçası anlayamadım. Bilgisayarda sigorta olduğunu bildiğim donanım Güç Kaynağıdır.Güç kaynağı olası elektrik dalgalanmalarında, fazla elektrik veya az elektrik gibi sorunlarda kendini güvenceye almak için sigortasını attırabilir.Bunu evinizdeki sigorta sistemi gibi düşünebilirsiniz.Böyle bir durumu daha önce yaşamıştım.Overclock edilen bilgisayarda güç kaynağı birden bire elektriği kesti ve hiçbir şekilde güç alamadım.Garantiye verdikten sonra sorun düzeltildi.Sorun olarak sigortası atmış dendi.Umarım yardımcı olmuşumdur.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Haklısınız çünkü bende bu soruyu tahmin üzerine sordum. Şöyle açıklayayım size . Dün ilginç bir sorun yaşadım , bilgisayarımı ( leptop ) ilk defa kapağını kapatarak kapattım ve pirizi düğümesinden kapatarak elektiride kapattım . Yarım saat sonra elektiriği açıp bilgisayarı açmaya çalıştığımda bilgisayarda elektiriğin olmadığını gördüm , fakat bilgisayarın kablosunda elektiriğin olduğunu gördüm , fakat buna rağmen bilgisayarda elektik yoktu . ve hiç bir şekilde açamadım . Bir süre elektirikte bıraktım ve üç kere kendi kendine elektirik gidip geldi bilgisayara , birincide açtım bilgisayarı 5 dakika sonra yine elektrik bilgisayarda kesildi ve anıdan kapandı bir süre yine açmadım , fakat kabloda elektik yine vardı . Bugün şükür bu sorun yok . Bende kendi aklımca acaba elektrik düzgün gelmedi de bilgisayar kendini korumaya aldı sigortası mı attı diye düşündüm . Sizde tahmin ettiğim gibi cevap vermişsiniz. , Biraz anlaşılmaz olsa da cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. mat7 8 yıl önce