Bilgisayarininin temizlenmesi gerekiyor yazisi cikiyor ne yapabilirim?

Facebook'a giris yaparken 3 gun once bilgisayarinizi temizlemek icin trend micro house call indirmeniz gerekiyor yazisi cikti ayni pc den baska faceye giriliyor fakat yazi cikan faceye giris yapamiyorum arkadaslardan girmelerini istedim farkli pc de de ayni yazi cikmis napabilirim guvenilir mi sizce bu programi yuklemeli miyim guvenemidigim icin indirmedim faceme giris yapamiyorum yardimci olursaniz sevinirim tskler .

nurhayathilal nurhayathilal (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Facebook'a giriş yaparken sizi Facebook.com/checkpoint/?next adresine yönlendiriyor ve karşınıza şöyle bir uyarı çıkıyorsa

    Trend Micro HouseCall

    Bilgisayarını temizlemek için bu ücretsiz Trend Micro HouseCall tarayıcısını indirip çalıştırman gerekecektir. Bu tarayıcı zararlı yazılımları arayıp kaldırmaya çalışacaktır. İndir düğmesini tıklayarak Trend Micro HouseCall koşullarını kabul etmiş olursun / indir

    Trend Micro yazılımını indirin ve çalıştırın. Trend Micro güvenilir bir programdır.  Bilgisayarınızda zararlı yazılımlar olduğu şüphesi ile Facebook tarafından otomatik olarak yönlendiriliyorsunuz.

    Trend Micro HouseCall uygulamasını indirdikten ve çalıştırdıktan sonra sorun düzelecektir.

    hakan hakan (15409)
    9 yıl önce cevaplandı

      ben trend microyu  indirdim ama olmuyor faceye girmiyor hala aynı

      mathilde mathilde (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Mesajımın alt kısmına senin için ayrıca link ekledim; bakarsın. temmuz 7 yıl önce

      Web sayfalarının zararlılar ve virüsler için adeta zorlar şekilde program tavsiyelerine prensip olarak uymamak gerekir. Gerçi @hakan'ında belirttiği şekilde Trend Micro House Call "güvenilir" bir yazılım olarak bilinir (Ben fazla güvenmem, o başka..) ama neden illede o yazılım?.. Sistemde zararlıları tespit etmek ve temizlemek için başka güvenilir yazılımlarmı yok sanki?

      Web sayfalarının - zorlar gibi- tavsiyeleri olan yazılımların hemen hemen tamamı sözkonusu yazılıma ek olarak zararlı ve/veya istenmeyen yazılımlarıda beraberinde getiriyor. Sonuç olarakta sisteme faydadan çok zarar getiriyor. Bence öncede belirttiğim gibi bunlara izin vermemeli, eğer illede belirtilen yazılım download edilecekse bu yazılımı kendi resmi sitesinden download ederek sisteme yüklemeli. Ama daha iyisi bunların yerine çok daha bilinen, zararlılara karşı çok daha etkili olan ve çok daha kullanıcı güveni elde eden başka yazılımları tercih etmektir.

      Benim sistemimde tercih ederek güvenle kullandığım yazılımlar şunlardır ve PC için temel antivirüs program ile birlikte sistem güvenliği için gayet yeterli olurlar:

      1- Junkware Removal Tool

      Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      2- Malwarebytes Anti-Malware

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      3- HitmanPro

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Ek olarak reklam yazılımları için;

      AdwCleaner

      Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      @mathilde'nin Facebook açılmama probleminin çözümü için ayrıca link:

      Facebook açılmama problemi nasıl çözülür? (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)