Bilgisayarlarıma whattosearch virüsü mü bulaştı

Ne zaman bilgisayarimda internete (chrome ve microsoft edge) girsem, bazi sitelerde otomatik yeni bir sekme olarak hep whattosearch.net sitesi cikiyor. Cok farkli sitelerde surekli bu sitenin cikmasi beni suphelendirdi. Virus bulasmis olabilir mi?
Gerci gecen gunlerde tp link routerimizin sifresi kirilmis ve girilmis, bir sure guvensiz bir dns adresi kullanmisiz. (Hatta diger bilgisayarimda da nadiren bilenvarmi.com internet explorer de anasayfa olarak cikiyor ve kolayca degistirebiliyordum.) Simdi dns adresini degistirmemize ragmen sorun devam ediyor. Bununla bir ilgisi var midir? Ne yapmaliyim?

kabakci kabakci (18)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    tarayıcı korsanı virüs değil ama virüsten beter

    http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html indirin çalıştırın tarama yatırın istenmeyen yazılımlar için

    http://www.gezginler.net/indir/hitmanpro.html taraycı korsanı için

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Verdiğiniz cevap üzere bilgisayarlarımı mbam, hitmanpro, adwcleaner, jrt ve eset online scanner ile tarattım. İlk bilgisayarımda mbam trojan buldu ve sildi, diğer bilgisayarlarımda bir şey çıkmadı ve sorun düzeldi. Teşekkür ederim. kabakci 7 yıl önce