bios ayarlarına giremiyorum

bilgisayarım casper nirvana masaüstü bilgisayar f12 ye bastığımda "network selected as first boot device for current boot"diyor ne dediğini anlamıyorum ne yapmam lazım acil cevap bilgisayarımı usbden yükseltme yapacağım olmuyor yardım edin

mert55gm mert55gm (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Senin öncelikli boot ayarları için BIOS'a girmen şart değil (hatta buna hiç gerek yok). Bunun için F12'den zaten boot tercihleri menüsüne ulaşabiliyorsun ama buradan tercih/seçim yaparak enter'lemelisin.

    Anladığım kadarıyla senin öncelikli boot tercihin USB değil, network ağı (internet bağlantısı) imiş veya default olarak bu seçiliymiş. Bunu değiştirmeli ve -eğer USB'den kurulum/yükleme yapacaksan- USB'yi seçili hale getirerek PC'yi başlatmalısın.

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      anakartın tam modelini verebilirmisin

      xnstr xnstr (-25)
      7 yıl önce cevaplandı

      • işlemciyi diyorsan intel core i3 mert55gm 7 yıl önce

      yardım edecek yok mu?

      mert55gm mert55gm (1)