BİOS Bölümünde Klavye Çalışmama sorunu

merhaba arkadaşlar Benim Bilgisayar Açılmıyor sürekli bios bölümünde takılıyor Biosa girmek için DEL basıyorum ama hiçbir şekilde olmuyor klavye wireless li biosu sıfırlamak için pili çıkardım taktım ama busaferde o ekranda kaldı enter bassam açılcak klavyeyi görmüyor

usta09 usta09 (37)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen anakartın ve haliyle BIOS'un oldukça eski.

    Bir BIOS güncellemesi yaparak şansını denersin. BIOS için güncelleme dosyası bulunamazsa veya bu güncelleme herhangi bir sebeple yapılamazsa doğrudan bir PS2 bağlantılı kablolu bir klavye bularak o klavye (Kasaya bağlantısı yuvarlak şekilli, pinli ve mor renklidir. WiFi ve USB öncesi kullanılan klavye çeşidi olur) ile BIOS'a girmeyi deneyebilirsin.

    temmuz temmuz (12505)