BIOS ekranında fotoğraf nasıl alınır? BIOS'un ekran görüntüsü nasıl alınır?

Bir şey sormak için BIOS'a girip ekran görüntüsü almak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum, BIOS'un ekran görüntüsünü nasıl alabilirim?

BIOS Ekran görüntüsü nasıl alınır?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BIOS'ta ekran görüntüsü almak basit bir işlemdir, yapmanız gerekenler aşağıda yer almaktadır.

    Öncelikle FAT32 ile biçimlendirilmiş USB'ye ihtiyacınız var.

    USB'ye sağ tıklayıp " Biçimlendir " seçeneğine tıklayın.

    Dosya Sistemi'ni " FAT32 " seçin. Ayırma Birimi boyutunu " Varsayılan ayırma boyutu " olarak ayarlayın ve biçimlendirme işlemini başlatmak için Başlat kısmına tıklayın! ( Biçimlendirdikten sonra USB'de ki tüm veriler silinecektir! )

    Biçimlendirme tamamlandı.

    Şimdi Bilgisayarı yeniden başlatacaksınız, başlarken BIOS tuşuna basın ( F12, DEL, F2 gibi ) ve BIOS'a girin.

    BIOS'a girdikten sonra F12 tuşuna basarak ekran görüntüsü alma işleminiz tamamlanmış olacak, sisteme takılı olan USB'ye .bmp uzantısı olarak kaydedilecek.

    Ve artık işlem tamam, BIOS'un ekran görüntülerini almış oldunuz.

    Screen Capture Success dedikten sonra artık fotoğrafınız kaydedilmiş demek.

    hydra hydra (3800)