BIOS güncellemek Windows'a zarar verir mi?

Merhaba bugün topladığım sistemin bios versiyonunu kontrol etmeden windows kurdum. Daha sonra daha güncel bir bios sürümü olduğunu fark ettim. Acaba bios'tan update yapsam windows'a zarar verir mi veya windows üzerinden güncelleme yapılabilir mi ne kadar sağlıklı?

anakart: MSI B450M PRO VDH PLUS

kullanici79403 kullanici79403 (14)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BIOS güncellemesi yapmanın zararı olmaz. Güncelleme başarılı bir şekilde yapılırsa hiçbir eksik, gedik olmadan sistem eskisi gibi açılacaktır.

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bios güncellemesi bilgisayara zarar vermez. BIOS güncellemesinin yarıda kalması bilgisayara zarar verir.  BIOS güncellerken kesinlikle işlemi yarıda kesme bilgisayarı kapatma. Bunun dışında bir sorun olmaz.

      hakan hakan (15424)