Bios Üzerinden Windows Ürün Anahtarını Nasıl Bulabilirim

Dizüstü Bilgisayar kullanıcısıyım Windows 8.1 Single Language önyüklü bir şekilde geldi.Ve bilgisayarımda bir sorun oldu.Windows ürün anahtarına ihtiyacım var.Bios üzerinden ürün anahtarımı nasıl bulabilirim?

Teşekkürler

concord concord (12)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    ürün anahtarı bulma programı ile bulabilirsiniz burdan indirin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Daha önce böyle bir işlem yapmadım ama izlediğim videolarda genellikle pc açıkken yapıyorlar.Ve benim pc açılmıyor bios üzerinden yapıldığına eminmisiniz?Not (Pc açılmıyor derken;Kişisel bilgisayarınızda tanılama yapılıyor diyor) concord 7 yıl önce
    • bios üzerinden ürün anahtarı bulsanız dahi orjinal DVD elinizde yok ise bir işe yaramayacaktır o sebebpten benim size tarif ettiğim gibi internetten indirip DVD veya USB yazdırıp format çekmek ürün anahtarını internetten çok rahat bulursunuz candan 7 yıl önce

    Merhaba

    Birde programsız öğrenme şansınız var. Ancak program kadar verimli sonuç alamıyabilirsiniz yine de bir deneyin

    1. Klavyenizden “Windows” + “R” tuşlarına basarak Komut Satırı penceresini açın.
    2. Cmd Yazıp tamam deyin
    3. ↓ Açılan siyah renkli Komut Satırı penceresine aşağıdaki komutu yapıştırarak Enter‘a basın.↓
      Powershell "(Get-wmiobject -query ‘select * from softwarelicensingservice’).OA3xOriginalProductKey"
    4. Kısa bir süre içinde komutun altına ürün anahtarınız gelecektir (Eğer ürün anahtarınız gelmediyse kesin çözüm program ile öğrenmek)

    Umarım faydalı olmuştur…

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkürler.Fakat dediğim gibi pc;Kişisel Bilgisayarınızda Tanılama Yapılıyor diyor ve açılmıyor bu soruna çözüm önerirseniz çok sevinirim.Çünkü daha önce böyle bir aorun ile karşılaşmadım.Ne yapıcağımı bilmiyorum :( concord 7 yıl önce
    • Rica ederim. Bir sorum olacak bios ayarları ile oynadı isen bios ayarlarını default(varsayılan) ayarlara geri getir f5 tuşuna basarak yapabilirsin. Birde böyle dene halen sorun devam ederse format atmayı dene halen çözüm yoksa har diskin zarar görmüş olabilir. Umarım faydalı olmuştur… tahatugyan 7 yıl önce