Bir diski tamamen nasıl silebilirim?

Komut satırından disk part ve sileceğimiz disk no yu seçtikten sonra clean / clean all yaptığımızda disk içeriği geri dönüştürülemeyecek şekilde silinir mi ?

Bir diski tamamen nasıl silebilirim?

ongun ongun (90)
10 yıl önce sordu

  • Büyük - küçük harf kullanımına dikkat etmenizi rica ediyorum. Zira tamamen büyük harf ile yazılmış içerik rahatsız edici duruyor. Soruyu "Düzenle" linkinden düzenleyebilirsiniz alattin 10 yıl önce
  • alattin bey ikazınız değerlendirildi ve metin düzeltildi ongun 10 yıl önce
  • Çok teşekkür ederim hassasiyetiniz için. alattin 10 yıl önce

Toplam 1 Cevap

DiskPart.exe diskleri, bölümleri yönetebilmenizi sağlayan bir komut dosyasıdır.

Diskpart ile başlıca şunları yapabilirsiniz:

list disk : bilgisayarınızdaki diskleri listelersiniz.

list volume: tüm birimleri listeler

select disk disknumarası : diski seçmenizi sağlar

Diskpart ile bölüm açmak, bölüm silmek mümkündür.

Aslında diskpart ile yapabildiğiniz pek çok işlemi Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Yönetimsel Araçlar

yolundaki  Bilgisayar yönetimi altından  yapabilirsiniz. bilgisayar yönetimi penceresinde  Depolama > Disk Yönetimi  size disklerinizi yönetme imkanı sağlar.

Diskpart ile yapılan işlemler veri kurtarma yazılımlari ile geri getirilebilir. Yani bilgiler tamamen silinmez.

sorunuzun cevabı yine uzmanim.net 'te mevcut.

Bilgisayardaki verileri tamamen, geri dönüştürülemez şekilde nasıl silebilirim?  çözümü size bir veri geri getirilemez şekilde nasıl silinir bilgi verecektir.

alattin alattin (16984)