Bir lazer tarayıcı üzerinde bulunan modeme bağlantı yapıldıktan sonra bilgisayardan cihazı görememe sorunu

Lazer tarayıcı üzerinde, onu uzaktan yönetmek için wireless modem bulunmakta. Bilgisayarlarımızda kablosuz ağlardan cihazın modemini görebilmekteyiz, fakat "Güvenli olmayan bağlantı" yazmakta. Kullanma kılavuzunda, "Crom" ile açıldığında sorun olmayacağı yazmasına rağmen, bütün çabalarımıza rağmen cihazın yönetim bölümü gözükmedi. Güvenlik duvarını kaldırdık, ıp adreslerini değiştirdik yine de başarılı olamadık, bu konuda yardım istiyoruz. Teşekkürler.

crossfire54 crossfire54 (1)
10 yıl önce sordu

  • cihazın marka ve modelini belirtir misiniz? hakan 10 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Stonex X300 laser tarayıcı. Bu cihaz, konulduğu bölgeye ortalama kırk milyon nokta bulutu atarken aynı zamanda 360 dereceye kadar fotoğraf çekiyor, daha sonra çekilen bu resimleri nokta bulutu üzerine oturtuyor. Arazi planlamasından arkeolojiye kadar her alanda kullanılıyor.

crossfire54 crossfire54 (1)
10 yıl önce cevaplandı

    Stonex X300 ile ilgili döküman bulmaya çalıştım ama web sitesinde dahi kullanım klavuzu yok.

    Cihazı incelerken USB bağlantısı da gördüm. Acaba  konfigürasyon için bir yazılımı  olabilir mi? USB'den bağlayıp yazılımı ile cihazı konfigüre ediyor olabilir misiniz?

    Eğer bir web arayüzü varsa, temel olarak yapılabilecekleri söyleyeyim. Bir web arayüzü ile yönetim ekranı olduğunu varsayarak yazıyorum.

    1. Stonex X300  lazer tarayıcının ip adresini tespit edin. Bu aşamayı geçtiniz sanırım.
    2. Komut isteminden cihaza ping atmayı deneyin ping 192.168.1.2 gibi. Ping sonucunda "İstek zaman aşımına ugradı" gibi bir hata almıyorsanız Stonex X300 ile aranızda bağlantı sorunu yoktur.
    3. Stonex X300 üzerindeki açık portları tespit edin.
      Advanced Port Scanner 1.3 işinizi görecektir.
    4. Web arayüzü 80. portu kullanıyor olabileceği gibi farklı bir portu da kullanılıyor olabilir.
    5. Port tarayıcı Stonex X300 üzerinde iletişim kurulabilir portları listeleyecektir.
    6. Örneğin 8080 portunu kullanıyorsa, Chrome tarayıcınıza http://192.168.1.2:8080  yazın ve enter tuşuna basın.

    Eğer dijital formata cihaz kullanım klavuzu varsa ve link gönderirseniz daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.

    hakan hakan (15394)