Bir linke tıkladığımda başka bir sayfa çıkıyor

Youtube gibi sitelerde bazı videolara tıkladığımda alakasız sayflar açılıyor. Mesela youtube üzerinde bir video linkini tıkladığımda garanti'nin web sitesi gibi siteler açılıyor.

Linklere tıkladığımda açılan alakasız reklam sitelerinden nasıl kurtulurum?

birhanbirtane birhanbirtane (8)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şuanda test ettim söylediğiniz videoyu ve 1986 seçeneğine tıkladığımda herhangi bir site açılmadı.YouTube üzerinde istenilen sayfaya gitti.

    Sorun yaşıyorsanuz bilgisayarınızda bulunan reklam veya zararlı yazılım virüsleri buna sebep olmuş olabilir.Bilgisayarınızı ve tarayıcınızı temizleyerek sorunu çözebilirsiniz.

    Bilgisayarınızı virüs ve zararlı yazılımlara karşı kapsamlı olarak temizleyin

    Aşağıdaki programları sırası ile kullanarak bilgisayarınızda kapsamlı bir temizlik işlemi yapabilirsiniz.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Reason care security ile reklam yazılımlarına karşı etkili bir tarama gerçekleştirin.            Reason care security nedir? Reason care security nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    5. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Bu işlemlerin ardından tarayıcı sıfırlama yaparak tüm işlemleri bitirin.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Mozilla Firefox nasıl sıfırlanır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • avast adwcleaner ve malwarbytes ile tarattım şuan yok gibi diğerleriyle taratmak zorundamıyım geçmesi için ? birhanbirtane 8 yıl önce
    • Verdiğim linkteki programlar ile bilgisayarınızı kapsamlı bir temizlikten geçirmiş olacaksınız.Yukarıda verilen tüm programlar belirli bir kurala göre hazırlanmıştır.Bazen bir programın bulamadığı zararlı yı diğeri bulabiliyor.Sizin için söylediğiniz programlar yeterli gelebilir ancak hepsiyle taratmanız yararınıza olacaktır. ismailsarp 8 yıl önce

    İsmail'in önerilerine ek olarak bir de Reasoun Core Security ile tarama yapın.

    Testlerde Malwarebytes anti malware programının yakalayamadığı pek çok reklam virüsünü tespit ettiğini gördüm

    Reason core security nedir, nasıl kullanılır? linkinden bilgi alabilirsiniz.

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler bunu da listeye ekleyelim o zaman. ismailsarp 8 yıl önce