Bir programlama dilini çok iyi öğrenmek mi yoksa birden fazla programlama dilini az öğrenmek mi?

bir programlama dilinde orta veya üst düzey olmakmı yoksa temel olarak çok programlama bilmek mi yani örneğin c# ta orta seviye yada gelişmiş olmakmı yoksa c++,c,javascript öğrenmek mi ?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir programlama dilini ve programlama temellerini öğrenirsen diğer dilleri öğremen çok daha kolay olur.

    Bir programlama dilini mutlaka çok iyi seviyede öğren.  Her programlama dilinden az az bilirsen bu bilgiler pek bir işine yaramaz. Programlama dilleri temel olarak birbirine benzer. Bu sebepten bir uzmanlık alanın olurda istediğinde başka bir dili kolayca öğrenebilirsin.

    alattin alattin (16999)