Bir web sitesi nasıl kurulur?

Web sitesi kurmak istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

efecan375 efecan375 (9)
9 yıl önce sordu

  • Efecan, sorularını olabildiğince detaylı sormalısın. Aklına gelen herşeyi yazmalısın. Böylelikle daha doyurucu cevaplar alabilirsin. hakan 9 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Merhabalar, ne üzerine bir web sitesi açmak istiyorsunuz ?

bcaggul bcaggul (117)
9 yıl önce cevaplandı

    giyim üzerine yani pantolon gömlek flan

    efecan375 efecan375 (9)
    9 yıl önce cevaplandı

      Uzantı olarak ne istersin  tr.gg olur mu

      byhacker byhacker (57)
      9 yıl önce cevaplandı

        Bir web sitesi kurmak istiyorsanız öncelikle bir alan adına ihtiyacınız var. Örneğin uzmanim.net gibi.

        Eğer ciddi bir iş olsun istiyorsanız Godaddy.com gibi bir alan adı satışı yapan siteden kendinize alan adı almalısınız. Eğer bir alan adı almak istemiyorsanız bu işi ücretsiz olarak çözebileceğiniz çözümler mevcut.

        Alan adını aldıktan sonra bir bulundurma yani hosting hizmeti almalısınız. Yine godaddy.com gibi şirketler bu  hizmeti size verirler.

        Alan adı ve bulundurma hizmetini aldığınızda artık web sitesi oluşturmak için hazırsınız demektir.

        Bu soruyu sorduğunuza göre hiç teknik bilginiz yok demektir.  Bu durumda yine godaddy.com size hazır site şablonları önerir. Örneğin Wordpress gibi.  Bu sayede bir kaç tıklama ile web siteniz yayına alınır ve kullanıma hazır hale gelir.

        Hayır ben hiç ücret ödemek istemiyorum derseniz kendinize bir blog oluşturabilirsiniz.

        www.blogger.com bunun için iyi bir seçenektir. Blog sayesinde http://uzmanimnet.blogspot.com/ gibi bir siteniz olur ve bir yönetici paneli ile bu siteyi yönetebilirsiniz.

        Godaddy Kolayca profesyonel web siteni oluştur sayfasını inceleyin derim. Godaddy üzerinden bir kaç tıklama ile sitenizi oluşturabilirsiniz.

        hakan hakan (15424)
        9 yıl önce cevaplandı

        • blog yerine tr.gg açabilirmiyiim ücretsiz olarak efecan375 9 yıl önce
        • elbette, bedava-sitem.com adresinden açabilirsin. hakan 9 yıl önce
        • çok teşekkür ederim efecan375 9 yıl önce