Bir websitedeki linkleri nasıl kısaltabilirim?

Arkadaşlar bir websitem var diyelim.Sitede pek çok link var.Bunlar indirme linki.Ancak ben hepsini benim istediğim linkin içine gömmek istiyorum.Yani:

Linkin orjinalı şu şekildeyse:  www.indirprogram.com  , şu şekilde olsun istiyorum:  benimistediğimlink.com olsun.

Kişi benimistediğimlink.com a tıklayınca www.indirpogram.com a gitsin istiyorum veya benimistediğimlink.com a tıklayınca www.indirprogram.com hangi siteye gidiyorsa ona gitsin.

Bunu nasıl yaparım?

sapphire sapphire (66)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    https://bit.do/ gibi link kısaltma servislerini kullanabilirsin.  Sana şu şekilde linkler üretir: http://bit.do/uzmanim

    Bunun benzerini sen yapmak istersen bir veritabanında gerçek linki ve bu link için kısatla kodunu saklarsın. Daha sonrada site.com/g/kod şeklinde örneğin kısa linklerin olur.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @alattin hocam mesela link.tl var link kısaltma servisi.Sitemde yüzlerce link var.Otomatik olarak benim istediğim link.tl linkleribe sitemdeki yüzlerce link eklemem mümkün müdür? sapphire 5 yıl önce
    • @sapphire link.tl ye baktım. Sana bir API sağlamıyorlar. Bu sebepten bunu otomatik yaptırman zor. alattin 5 yıl önce
    • @alattin illa link.tl olması önemli değil.Herhangi bir link kısaltma sitesi olabilir. sapphire 5 yıl önce
    • @sapphire Ow.ly vardı sanırım bunlar sana API veriyor. Kendi yazılımında kullanabiliyorsunç Böylelikle otomatik olarak linkleri kısaltabilirsin alattin 5 yıl önce
    • @alattin sağol ama pek çok link var hepsini nasıl kısaltıp kendi istediğim linke gömebilirim.sorum buydu. sapphire 5 yıl önce
    • Linkleri bir veritabanında saklıyor musun? Yani linklerini saklı tuttuğun bir yer var mı? Yoksa işin oldukça zor. Saklamıyorsan önce tüm html sayfalarını parse etmen gerekecek linkleri çıkaracaksın. Sonra siten her yüklenmeden oluşturulacak sayfayı tarayacaksın ve linkleri bulacaksın sonra API ile link kısaltma servisine yollayacaksın kısa linkleri alıp tüm a href etiketlerini değiştireceksin. @sapphire alattin 5 yıl önce