BlockAndSurf nasıl kaldırılır?

BlockAndSurf yazılımı bilgisayardan nasıl kaldırılır? BlockAndSurf tarayıcılarınızda sürekli pop-up açarak sizi rahatsız eder ve web tarayıcılarınıza BlockAndSurf Toolbar yükler. BlockAndSurf'u bilgisayardan temizlemek son derece kolaydır. Aşağıda resimli olarak adım adım BlockAndSurf kaldırma anlatılmıştır.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BlockandSurf bir tür tarayıcı eklentisidir. BlockandSurf asıl olarak pop-up'lar açarak kullanıcının internet tarama deneyimini artırmak için tasarlanmıştır. Fakat BlockandSurf eklentisi birçok anti virüs programı tarafından adware ya da istenmeyen program olarak kabul edilir. Çünkü beklenildiği şekilde çalışmazlar.

    BlockandSurf Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome gibi tarayıcılara uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. BlockandSurf yüklenmiş olan tarayıcılar sürekli olarak alt kısmında "Ads by BlockAndSurf" yazan pop-up açacaktır. Bu da haliyle aşırı derecede rahatsız edici olabilmektedir. BlockAndSurf pop-up'larının kendilerinin rahatsız etmesinin yanı sıra, bilgisayar performansınızda gözle görülür derecede bir yavaşlama ve beklenmeyen, ani tarayıcı çökmeleri olacaktır. Ayrıca BlockAndSurf bilgisayarınıza yüklü olduğu sürece rvzr-a.akamaihd.net, PCFixhelp.com, Static.tanzuki.net ve bunlar gibi çok daha fazla sitelere durup dururken yönlendirileceksiniz.

    BlockAndSurf temizlemek için yapılması gerekenler:

    ADIM 1: Bilgisayarınızdan BlockAndSurf kaldırma

    ADIM 2: Tarayıcıları BlockAndSurf Toolbarından ve pop-uplarından temizleme

    ADIM 3: Bilgisayarda genel bir spyware, malware, virüs temizliği

    BlockAndSurf nasıl kaldırılır? Aşama aşama aşağıda anlatılmıştır.

    ADIM 1: Bilgisayarınızdan BlockAndSurf kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Açılan listeden BlockAndSurf bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede BlockAndSurf yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e yorum olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.

    funmoods nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    ADIM 2 : Adwcleaner ile bilgisayarınızı tarayın

    AdwCleaner nasıl kullanılır?

    1. AdwCleaner nedir, nasıl kullanılır?  adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. Adwcleaner ilk kez kullanıyorsanız lisans anlaşması çıkacaktır J'accepte butonunu tıklayın.

      adwcleaner lisans
    3. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan / Tara butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    4. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean / Temizle butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    5. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    6. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijackeryazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    Tarayıcıları BlockAndSurf Toolbarından ve pop-uplarından temizleme

    • Firefox'dan BlockAndSurf kaldırma

    Sol üst kısımda bulunan Firefox ana menüsüne girip Eklentiler'i tıklayın. Açılan sayfada Eklentiler sekmesinde bulunan BlockAndSurf Toolbar'ı kaldırın.

    • Google Chrome'dan BlockAndSurf kaldırma

    Sağ kısımda üç çizgi şeklinde bulunan menüden Araçlar'ı seçin. Araçlar menüsünün altında Uzantılar'ı tıklayın.

    searchfunmoods.com nasıl temizlenir chrome

    Açılan sayfada BlockAndSurf ile ilgili olan her şeyi yanındaki çöp sepeti ikonuna tıklayarak kaldırın.

    ADIM 3: Bilgisayarda genel bir spyware, malware, virüs temizliği

    Bu aşamada bilgisayarınıza bulaşmış olan spyware, malware, virüs barındıran yazılımlar temizlenecektir. BlockAndSurf davranışları ve bilgisayarınızda yayılmaması sebebiyle virüs olarak adlandırılmaz fakat yine de bu aşamada bilgisayarınızda virüs taraması yapmak akıllıca bir işlem olacaktır.

    MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    Bu aşamalardan sonra bilgisayarınız virüslerden, malwarelerden, bilgisayarınızda bulunduğundan haberdar olmadığınız tarayıcı gaspçılarından temizlenecektir.

    Yukarıdaki anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows XP, Vista ve Windows 8 için kolaylıkla uygulanabilirler.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook üzerinde takip ederek destek verebilirsinizhttps://www.facebook.com/uzmanim.net

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      Uzantılarda ya da programlarım arasında blockandsurf yok. Ama sorun hala devam ediyor ?

      volkansen volkansen (1)