Bluestacks Error: Belirtilen bağımsız değişken geçerli değerler aralığında değildi hatasının çözümü nedir?

Bluestacks Error:  Belirtilen bağımsız değişken geçerli değerler aralığında değildi hatasının çözümü nedir?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bluestacks Error:  Belirtilen bağımsız değişken geçerli değerler aralığında değildi hatasının çözümü:

     BlueStacks oldukça popüler bir android emülatörüdür. PC'nizde Android uygulamalarını çalıştırmanızı sağlar. Böylelikle  BlueStacks ile bilgisayarınızda Android oyunlarını oynayabilirsiniz.

    Bu hata çözünürlük ile alakalı bir hatadır. Bluestacks bazı çözünürlük değerleri arasında çalışabilir. Eğer çözünürlük değerleriniz bu aralık dışına çıkarsa o zaman Belirtilen bağımsız değişken geçerli değerler aralığında değildi  hatası karşınıza gelir.

    Bu değerleri aralık içine kendimizin çekmesi ve hata almamak mümkün.

    Çözüm için kayıt defteri üzerinden işlem yapmak gerekiyor.

    1. Windows + R tuşlarına basın.
    2. Açılan pencereye Regedit yazın sonra enter tuşuna basın.
    3. KAyıt defterinde sol tarafta bulunan HKEY_LOCAL_MACHINE ifadesini genişletin ve şu yolu bulana kadar ilerleyin
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BlueStacks\Guests\Android\FrameBuffer\0\
    4. Bu anahtar altındaki Window Height yani pencere yüksekliği değerini bulun. Çift tıklayarak değeri 720 yapın.
    5. Yine Guest Width ve Guest Height anahtarlarının da değerlerini 720 yapın.
    6. Daha sonra Window Width değerini bulunda ve 1280 yapın.
    7. Kayıt defterini kapatın.
    8. Ayarların aktif olması için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekebilir.

    Yukarıdaki işlemden sonra artık Bluestacks Error:  Belirtilen bağımsız değişken geçerli değerler aralığında değildi hatası almayacaksınız.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)