Bluetooth bağlantısı güvenli mi ?

merhaba arabaya telefonu Bluetooth ile bağlamak güvenli midir ? müzik dinlemek için bağlamıştım, bu şekilde bigilerimizi hackleyebilir mi telefona sızabilir mi araç sahibi ? bir sıkıntı olur mu ? konuşmalarımızı vs okuyabilirler mi ?

elif0564 elif0564 (6)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bluetooth ile bir ses cihazına bağlandığınızda telefonunuz hacklenmez. Telefonunuza zararlı yazılım bulaştırılamaz.

    Bluetooth üzerinden yapılan hack işlemleri var. Ama bu bahsetiğiniz gibi bir araca binip onun ses sistemine bağlanarak gerçekleşmiyor. Bunun için yazılım ve donanımlar söz konusu.

    Fakat bir araca binip onun ses sistemine bluetooth ile bağlanmak telefonunuzun hack edilmesine yol açmaz.

    alattin alattin (16999)
    2 ay önce cevaplandı