Bootmgr Eksik (Bootmgr is missing) Hatası ve Çözüm Adımları

 bilgisayarınıza format atmak istediğinizde böyle bir hata ile karşılaşabilirsiniz bu hata genelikle işletim sistemi yükseltmelerinde görülür

Bootmgr Eksik (Bootmgr is missing) Hatası ve Çözüm Adımları

candan candan (4301)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    format DVD sini bilgisayara takın pc yi başlatın bios tuşuna basın dvd başlatın açıldıktan sonra

    onarı seçin shift +f10 tuşlarına basın cmd ekranı gelecektir şu komutları yazın

    diskpart    ENTR A  BAS
    list vol      ENTR A  BAS
    sel vol c   ENTR A  BAS
    active      ENTR A  BAS
    exit         ENTR A  BAS
    bcdboot D:\Windows /s C:    ENTR A  BAS

    Bu işlemler işe yaramadıysa

    format DVD sini bilgisayara takın pc yi başlatın bios tuşuna basın dvd başlatın açıldıktan sonra onar seçin gelişmiş sçenekler komut istemi ni tıklatın aşağıdaki komutları girin

    C: yaz entra bas

    cd boot   yaz entra bas

    bootrec /FixMbr   yaz entra bas

    bootrec /FixBoot    yaz entra bas

    bootrec /RebuildBcd yaz entra bas

    İşlemin tamamlanmasını bekleyin.Tamamlandığında exit yazıp enter a basın ve bilgisayarı yeniden başlatın

    artık kuruluma geçebilirsiniz

    candan candan (4301)