Bootstrap tabloya veri çekme?

Merhaba, PHP ile yaptığım bir uygulamada bootstrap tabloya veritabanından veri çekiyorum. Ancak veriler " işareti içinde geliyor. Bunun sebebi ve çözümü nedir?

paristanbulima paristanbulima (228)
7 yıl önce sordu

  • Kodu paylaşır mısınız? cemphp 7 yıl önce
  • Ayrıca veritabanında herşey normal ama sayfaya veriyi çekince türkçe karakterler bozuk çıkıyor. İlk defa yaşıyorum bunu. Kodu da aşağıda paylaştım paristanbulima 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

<?php
   include("vt.php");

   $verileriCek = mysql_query("SELECT * FROM `references`");
   echo "<table data-toggle=\"table\"  data-show-refresh=\"true\" data-show-toggle=\"true\" data-show-columns=\"true\" data-search=\"true\" data-select-item-name=\"toolbar1\" data-pagination=\"true\" data-sort-name=\"name\" data-sort-order=\"asc\">
                            <thead>
                            <tr>
                                <th data-field=\"id\" style=\"width:5%\"> ID</th>
                                <th data-field=\"name\" style=\"width:15%\"> Referans Adı</th>
   </tr>
   </thead>
   <tbody>";

   while ($b=mysql_fetch_array($verileriCek)){
          $Array = array();
          $Array['id'] =       $b['id'];
          $Array['name'] =       $b['name'];

echo "
   <tr>
   <td><a href=\"editreference.php?id=".$Array['id']."\" style=\"color:#000;\">". json_encode($b['id']) . "</a></td>
   <td><a href=\"editreference.php?id=".$Array['id']."\" style=\"color:#000;\">". json_encode($b['name']) . "</a></td>
   </tr>";
}
   echo "</tbody>
   </table>   ";
?>

PHPmyadmin'den tablonun karşılaştırma özelliğini utf8_turkish_ci yaptım. Bu işlemden sonra tablo içindeki alanların karşılaştırma özelliğini de aynısı yapmanız gerekiyor. Kontrol etmeyi unutmayın.

paristanbulima paristanbulima (228)