BrowseFox kaldırma

BrowseFox kaldırma aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

BrowseFox veya Browse Fox, malware yani zararlı, istenmeyen yazılım türüne giren ve bilgisayarınızda pek çok soruna neden olan bir programdır. Bazı antivirüs programları tarafından BrowseFox virüs olarak kabul edilir.  BrowseFox, Chrome  veya Firefox gibi tarayıcılara bulaşır ve tarayıcılara bir eklenti yükler.

Bu eklentiler aracılığı ile  BrowseFox deals olarak size reklam gösterir, kendiliğinden açılır pencereler vasıtası ile sponsor linkleri size görüntüler.

Bu sponsor linklerde  Amazon, Ebay veya Best Buy gibi sitelerden ürünler görüntülenir.

BrowseFox Ayrıca Google arama sonuçları arasına reklamlar yerleştirir. Arama sonuçlarını değiştirir ve sizi yanıltır. Bu sponsor linklerde BrowseFox ads veya  Powered by BrowseFox yazıları görünür.

BrowseFox kaldırma aşağıda resimli olarak anlatılmıştır. BrowseFox kaldırma aşağıdaki adımlardan oluşacaktır:

  1. BrowseFox programının programlardan kaldırılması
  2. Chrome BrowseFox kaldırma
  3. Firefox BrowseFox kaldırma
  4. Adwcleaner ile BrowseFox  kaldırma
  5. Junkware removal tool ile BrowseFox kaldırma
  6. Malwarebytes anti-malware ile virüs temizleme
cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BrowseFox NedirBrowseFox virüs mü?

    BrowseFox adware olarak adlandırılan bir reklam yazılımıdır. Potansiyel istenmeyen yazılım olarak da adlandırılır. BrowseFox'un ana amacı reklamlar ile para kazanmaktır. Diğer reklam yazılımları gibi ücretsiz bazı yazılımlar ile birlikte bilgisayarınıza yüklenir. Bu sebepten program yüklerden dikkatli olmalı ve size önerilen seçenekleri iyi okumalısınız.

    BrowseFox virüs özellikleri göstermese de bazı antivirüs programları BrowseFox'u virüs olarak tanımlarlar. BrowseFox virüs,
    Malwarebytes anti-malware programı  PUP.Optional.BrowseFox.A virüsü,
    TrendMicro programı Trojan Generic virüsü,
    Dr.Web programı Adware.Searcher.2574  virüsü
    Avira TR/Downloader.Gen2 virüsü olarak tespit ederler.

    Diğer antivirüs programları BrowseFox'u tespit edemeseler de BrowseFox  kesinlikle adware,malware ve potansiyel istenmeyen programlardan biri grubuna girer ve bilgisayardan kaldırılmalı, temizlenmelidir.

    BrowseFox kaldırma,BrowseFox temizleme aşamaları

    BrowseFox programının programlardan kaldırılması

    BrowseFox kaldırma işleminde en önemli aşama BrowseFox programının programlardan silinmesidir. BrowseFox 'u programlardan silmek için şu adımları gerçekleştirin.

    1. Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    2. BrowseFox  (BrowseFox 3.0.0) programını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin. Adcash nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Chrome BrowseFox kaldırma

    1. Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü tıklayın.
      Adcash nasıl temizlenir chrome
    2. Araçlar > Uzantıları seçin. Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin. Burada BrowseFox eklentisini bulun ve silin.  Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.Chrome  Browsefox uzantılar kaldır

    Firefox BrowseFox kaldırma

    1. Firefox'u açın ve Firefox yazınını tıklayarak açılan menüden Eklentileri seçin.
      Firefox eklentiler

    2. Firefox eklentiler içerisinden BrowseFox'u bulun ve kaldırı tıklayın.
      Firefox eklentiler

    Adwcleaner ile BrowseFox kaldırma

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan BrowseFox kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      BrowseFox  kaldır - adwCleaner
      ADWCleaner BrowseFox istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan BrowseFox ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      BrowseFox kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Junkware removal tool ile BrowseFox kaldırma

    Junkware Removal  aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından  BrowseFox temizleme

    Junkware Removal, BrowseFox uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile   BrowseFox kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki BrowseFox  uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır?

       linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      BrowseFox kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    Malwarebytes anti-malware ile BrowseFox virüsü temizleme

    Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır?    adresinden Malwarebytes anti-maware yazılımını indirin.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Perform full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama

    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra BrowseFox virüsü temizlenecektir.

    cemkara cemkara (4215)