Bu aygıt daha hızlı çalışabilir hatası

Bilgisayarımda sürekli, sağ alt köşede Bu aygıt daha hızlı çalışabilir uyarısı çıkıyor. Hata tam olarak şöyle:

Bu aygıt daha hızlı çalışabilir
Bu USB aygıtı, Yüksek Hızlı USB 2.0 bağlantı noktasına bağlanırsa daha hızlı çalışabilir.
Kullanılabilir bağlantı noktaları listesi için buraya tıklayın.

Toshiba Satellite bilgisayar kullanıyorum ve ayrıca Hp Masaüstü bilgisayarda aynı sorunu yaşıyorum. Neden sürekli Bu aygıt daha hızlı çalışabilir uyarısı alıyorum?

furkanozkaynak furkanozkaynak (16)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu aygıt daha hızlı çalışabilir uyarısı, düşük hızlı bir USB bağlantı noktasına yüksek hızlı USB cihaz bağlandığında ortaya çıkar.

    Bilgisayarlarda hem USB 1.0 hem de USB 2.0 portu bulunur. Yeni model bilgisayarlarda bir de USB 3.0 portu vardır.

    Örneğin siz eğer USB 1.0 olan bağlantı noktasına USB 2.0 Flash bellek takarsanız karşınıza Bu aygıt daha hızlı çalışabilir  uyarısı çıkar.

    Muhtemelen bilgisayarınızda USB porta bağlı cihazlardan birisi (Flash bellek, USB Klavye, USB mouse,USB Harici disk, USB printer gibi)  takılı olduğu porttan daha hızlı. Bu tür cihazlar varsa farklı usb portlara takarak deneyebilirsiniz.

    Ayrıca USB çoklayıcı kullanıyorsanız sorun bundan da kaynaklanıyor olabilir.

    Yine kullandığınız bilgisayarlar internal Usb Hub'a sahip olabilirler.  Bazı bilgisayarlarda, özellikle laptoplarda  bilgisayarda birden fazla usb portu olmasına rağmen aslında içlerinde usb bir çoklayıcı barındırırlar. Gerçekte bbu tür bilgisayarlar tek bir usb portuna sahiptir ama içine gömülü çoklayıcı sayesinde birden fazla usb portunu çalıştırırlar.

    Bu tür bilgisayarlarda, yani içsel USB hub'a sahip bilgisayarlarda USB portların tümüne cihaz bağlıysa Bu aygıt daha hızlı çalışabilir uyarısı ile karşılaşabilirsiniz.

    Tabi donanımlarınız ile ilgili biraz daha bilgi verseydiniz daha iyi olurdu.

    Örneğin USB portlara ne tür cihazlar bağlı gibi.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Mouse Takılı Flaş Bellek Takarken Çıkıyor Sorun furkanozkaynak 8 yıl önce
    • Laptop Toshıba vista 32 bit 4 gb ram furkanozkaynak 8 yıl önce
    • Başka Öğrenmek İstedikleriniz furkanozkaynak 8 yıl önce