Bu, büyük olasılıkla sizin aradığınız site değil!

Google Chrome internet tarayıcısı ile Youtube'a girmek istediğimde,

Güvenlik Hatası

Bu, büyük olasılıkla sizin aradığınız site değil!

www.youtube.com adresine ulaşmayı denediniz ancak bunun yerine, kendini *.c.docs.google.com olarak tanımlayan bir sunucuya ulaştınız. Bunun nedeni sunucudaki bir yanlış yapılandırma veya daha ciddi bir konu olabilir. Ağınızdaki bir saldırgan, sizi sahte (ve büyük olasılıkla size zarar verecek) bir www.youtube.com sürümünü ziyaret etmenizi sağlamaya çalışıyor olabilir.

Web sitesi operatörü bu alan adı için ileri düzey bir güvenlik istediğinden devam edemezsiniz.

Şeklinde uyarı veriyor ve Yotube'a giremiyorum. Youtube'a neden giremiyorum?

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome içerisinde Phishing ve kötü amaçlı yazılım koruması etkinse, Google Chrome bu uyarıyı görüntüleyebilir. Web sitesinin sertifikasında listelenen URL'nin, sitenin asıl URL'si ile eşleşmediğini belirtir.

    Bu tabiki google tarafından sunulan teknik açıklama.

    Eğer SSL ile güvenliği sağlanmış bir sitenin SSL tanımında web sitesi uzmanim.net olarak tanımlanmış ve siz bu siteye başında www koyarak yani www.uzmanim.net gibi girmek isterseniz bu hatayı alabilirsiniz.

    Ama sizin bu hatayı almanızdaki sebep yüksek ihtimalle bir browser hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılım veya bir tür malware, virüs gibi bir yazılım.

    Bir virüs, mwalre HOSTS dosyanızın içeriğini veya DNS sunucu bilgilerinizi değiştirmiş olabilir.

    1. C:\Windows\System32\drivers\etc yolu altındaki HOSTS dosyasını Notepad ile açın.
    2. Hosts dosyası içerisinde   Xxx.Xxx.Xxx.xxx Youtube.com gibi bir değer varsa silin.
    3. Hosts içerisindeki tüm verileri silebilirsiniz. Bir sorun çıkartmaz.

    Bilgisayarınız hangi DNS sunucuları kullanıyor kontrol edin.

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir? yazısı size bu konuda bilgi verecektir.

    Ayrıca Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? ile ADWCleaner çalıştırın ve bilgisayarınızı tarayın.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olun.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    hakan hakan (15409)