Bu dosya tehlikeli olabilir - Avast

Avast sürekli olarak Bu dosya tehlikeli olabilir şeklinde uyarı çıkartıyor.

Avast uyarısının detayında şunlar var:

antCH.exe

Dosya sorgulanmak üzere Avast Virüs Laboraturarına gönderildi. Şu anda dosyayı sorguluyoruz ve onu kırmak üzereyiz. Yakında bizden haber alacaksınız.

Avast Bu dosya tehlikeli olabilir uyarısı nedir? Gerçekten dosya tehlikeli mi?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Avast Bu dosya tehlikeli olabilir uyarısı nedir?

    Avast tehlikeli olarak gördüğü, şüphelendiği dosyaların bir kopyasını kendi sunucularına iletir. Bu sunucularda dosya analiz edilir ve virüs olup olmadığını araştırılır.

    Uyarıda adı geçen örnekteki dosyanın ne olduğunu biliyorsanız bu önemli bir uyarı  değildir. Yukarıdaki örnekte antCH.exe dosyası And Download Manager' yazılımına ait bir dosyadır. Ant Download Manager güncellemesinden sonra dosya imzası değişmiş ve bu sebepten Avast uyarı vermektedir.

    Avast uyarısındaki Daha fazla bilgi linkine tıklayarak dosyanın konumunu öğrenebilirsiniz.  Bu uyarı Avast'ın hatalı bir uyarısıdır. En azından  antCH.exe uygulaması için bir hatalı uyarıdır.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • yani bu dosya virüslümü virüssüzmü kafam karıştı :D atavistic 7 yıl önce
    • @atavistic yukarıdaki dosya için, evet virüssüz, temiz dosya hakan 7 yıl önce