Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için TrustedInstaller size izin vermelidir

Bir dosyası silmek istediğimde aşağıda hatayı alıyorum:

Dosya erişimi engellendi
Bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksiniminiz var
Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için TrustedInstaller size izin vermelidir
Yeniden Dene / İptal

Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için TrustedInstaller size izin vermelidir hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Dosya erişimi engellendi hatasının Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için TrustedInstaller size izin vermelidir çözümü:

    Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için TrustedInstaller size izin vermelidir hatasının sebebi klasöre veya dosyaya olan erişim hakkınızın olmamasıdır.

    Windows işletim sistemi (Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10) klasörlere ve dosyalara erişimde yetkileri denetler eğer yetkiniz yoksa Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için TrustedInstaller size izin vermelidir hatası alırsınız.

    Windows işletim sistemi bu özelliği sayesinde izinsiz erişimlerin önüne geçer.  Fakat bazen program kurulumlarında, dosya silme, güncelleme gibi işlemlerde dosya izinlerinde oluşan problemden dolayı Erişim engellendi hatası ile karşılaşırsınız.

    Çözüm 1: Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için TrustedInstaller size izin vermelidir hatasının çözümü

    En basit çözüm silmek istediğiniz dosya ya da klasörün sahipliğini almaktır. Bunun için yine en basit çözüm yani dosya, klasör sahipliği almanın en basit çözümü  sağ tuş menüsüne "Sahipliği al" Take Ownership seçeneği eklemek

    1. Buradan dosya klasör sahipliği alma kayıt girdisini indirin.
    2. Zip dosyası içindeki InstallTakeOwnership.reg dosyasını çift tıklayın.
    3. Çıkan uyarıları evet butonuna basarak onaylayın.
    4. Şimdi silmek istediğiniz klasör ya da dosyayı sağ tuşla tıklayın.
    5. Take Ownership seçeneğini seçin.
    6. Siyah bir ekran gelip gidecektir.
    7. Şimdi dosya ya da klasörü silmeyi deneyin.

    Bu işlem  TrustedInstaller hatasının en basit çözümüdür. Yine zip içinde bulunan RemoveTakeOwnership.reg dosyası sağ tıklama menüsüne eklenen Take Ownership seçeneğini kaldırmak için kullanılabilir.  Eğer bu seçeneği kaldırmak isterseniz bu kayıt defteri girdisi dosyasını çift tıklayın ve onay verin.

    Çözüm 2: Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için TrustedInstaller size izin vermelidir hatasının çözümü

    El ile sahiplik alma işlemi için aşağıdaki adımları uygulamalısınız. Aslında yukarıdaki dosya bu adımları sizin için otomatik yapiyor.

    Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için TrustedInstaller size izin vermelidir hatasının çözümü için Dosyaya veya klasöre erişim yetkiniz var mı kontrol edin.

    Dosyaya veya klasöre erişim yetkiniz var mı kontrol etmek için şu adımları takip edin:

    1. Dosyayı ya da klasörü sağ tuşla tıklayın.
    2. Özellikler seçeneğine girin.
    3. Güvenlik sekmesini tıklayın.
    4. Grup ya da kullanıcı adları altında kullanıcı adınız var mı yok mu kontrol edin.
    5. Eğer kullanıcı adınız yoksa şu işlemleri yapın.
    6. Düzenle butonuna tıklayın.
      Windows 7 Erişim engellendi hatası çözüm -  güvenlik
    7. Ekle butonuna tıklayın.
      Windows 7 Erişim engellendi hatası çözüm - izinler
    8. Gelişmiş butonuna tıklayın.
      Windows 7 Erişim engellendi hatası çözüm - kullanıcılar ve gruplar
    9. Şimdi bul butonuna tıklayın.
      Windows 7 Erişim engellendi hatası çözüm - kullanıcı grup seçimi
    10. Kullanıcı listesinden kullanıcı adınızı iki kere tıklayın.
    11. Tamam Butonuna tıklayın.
    12. İzinler ekranında Kullanıcı adınızı seçin.
    13. uzmanim.net için izinler bölümünde İzin ver > Tam denetimi işaretleyin.
      Windows 7 Erişim engellendi hatası çözüm - Tam denetim
    14. Uygula ve Tamam butonları ile pencereleri kapatın.

    Bu işlemden sonra Windows işletim sisteminde (Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10) de kullanıcınıza Tam yetki vermiş oldunuz. Artık Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için TrustedInstaller size izin vermelidir aldığınız işlemi tekrar deneyebilirsiniz.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      Teşekkür ederim c\eth\a.vbs diye bi hata alıodum onu silmek istiyodum silmiodu TrustedInstaller size izin vermelidir diyordu  tekrardan teşekkür ederim artık hatayı almıyorum silince.

      fenethy fenethy (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Teşekkürler .

        ncy76 ncy76 (1)
        6 yıl önce cevaplandı

          Silmeye çalıştığım klasör windows-bit klasörü manuel olan yolu denedim olmadı içerideki klasörleden ayrı ayrı denedtim almayı denedim windows klasörünün denetimi bir türlü vermedi bunun üstüne bende take owner metodunu dendim sahipliğimi aldım şimdie benim kullanıcı adım yazıyor domates size izin vermelidir diye pc de benden başka kullanıcı hesabı yok  denetim masası kullanıcı hesap ayarlarına baktım tam yetkiliyim ve tek kullanıcıyım ne oluyor çözemedim delirmek üzereyim bana bir yardım edin.

          domates domates (1)
          5 yıl önce cevaplandı

            Tşkler hocam oldu :)

            yunus066 yunus066 (1)