Bu dosyalar açılamıyor

Windows 7 de işlem yapmak isterken karşıma aşağıdaki bilgileri barındıran bir pencere geliyor:

Windows Güvenliği

Bu dosyalar açılamıyor.

Internet güvenlik ayarlarınız bir veya daha fazla dosyanın açılmasını engelledi.
Programlar
Ayrıntıları gizle - Kapat

Bu hata herhangi bir uygulamayı çalıştırmak istediğimde karşıma geliyor. Windows 7'de Bu dosyalar açılamıyor. hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Windows Güvenliği

    Bu dosyalar açılamıyor.

    Internet güvenlik ayarlarınız bir veya daha fazla dosyanın açılmasını engelledi.

    hatasının çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    Çözüm 1:

    1. Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesapları yolunu izleyin.
    2. Kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştiri tıklayın.
    3. Kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını  Hiçbir Zaman Uyarma olacak şekil en alta indirin.

    Bilgisayarı yeniden başlatın. Bu dosyalar açılamıyor hatası çözülmüş olmalı.

    Çözüm 2:

    Bu dosyalar açılmıyor çözüm

    1. Windows + R tuşlarına basın. Çalıştır penceresine RegEdit yazın enter tuşuna basın.
    2. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FolderTypes\{EF87B4CB-F2CE-4785-8658-4CA6C63E38C6}\TopViews\
      Yolunu izleyin ve  (EF87... ibaresi sizde farklılık gösterecektir.)
    3. GroupBy ifadesini bulun sağ tuşla tıklayın ve değeri System.ItemSearchLocation  olarak değiştirin.

    Bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun çözülmüş olmalı.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      regeditede girilmiyor başka bir öneriniz var mı ? geri yuklemeye kadar hiç birşey çalışmıyor

      gurbet gurbet (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        senin sorununu şu an bende yaşıyorum regedit'e giremiyorum. internet güvenlik ayarları izin vermiyor diye uyarı alıyorum.

        usss usss (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          Regedit'e giremeyenler, neden güvenli modda denemiyorsunuz? Emin değilim ama olabilir diye düşünmekteyim. Denemekte fayda olur.

          temmuz temmuz (12505)