Bu ekran kartını alirsam pc darboğaz yaparmı

Merhabalar r7 240 ekran karti almayi dusunuyorum ama bilgisayarin darbogaz yapacagindan korkuyorum sizce darbogaz yaparmi r7 240

Bilgisayarım,

Ram: 2gb

Ana kart : Asus m2n68-an sen

Islemci: AMD Athlon X2 3.0 GHZ

Buda güç kaynağı : http://i.hizliresim.com/A3b24Q.jpg

evo16 evo16 (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İşlemcinin çift çekirdekli ve alacağınız ekran kartıda orta seviyede.Darboğaz yaşayacağınızı zannetmiyorum.Ayrıca YouTube de işlemciniz ile Farcry 3 Full HD ayarlarda oynandığına dair bir video mevcut.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Peki gt 730 darbogaz yaparmi evo16 7 yıl önce
    • Birbirine yakın kartlar.Sonuç farketmeyecektir. ismailsarp 7 yıl önce
    • Peki hangisini önerirsiniz evo16 7 yıl önce
    • Çok yakın kartlar araştırdığım kadarıyla 730 un 128 ve 64 bit versiyonları var.128 Bit bulabilirsen 730 alabilirsin aksi halde r7 240 almanı öneririm. 128 Bit oldukları durumda yazılım desteği daha iyi olduğundan nvidia yı tercih ederdim. ismailsarp 7 yıl önce
    • Güç kaynağı nasıl peki bu ekran kartlarını çalıştırırmı evo16 7 yıl önce
    • http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gt730-gddr3-4gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti-21709.html#ozellikler bu gt730 nasıldır ve güç kaynağı yeterlimidir evo16 7 yıl önce
    • Güç kaynağınız +12V kanalından 250 Watt verebiliyor.Nvidianın sitesine baktım öneri olarak 300W yazılmış.Ama açıkçası o kadar yüksek güç kaynağı isteyeceğini sanmıyorum.Ama sizinde güç kaynağınız sınırdı sayılır.Bunu test etmek gerekebilir net bişey söylemem istemem. ismailsarp 7 yıl önce

    Güç kaynağınız MSI r7 240 veya MSI GT730 yeterli sayılır fakat eski güç kaynakları dedikleri watt değerinin altında verebiliyor.Bu durumda yeni güç kaynağı almanız lazım olabilir.MSI GT730 almak yerine Sapphire R7 250X tercih edebilirsiniz fakat R7 250' ye güç kaynağınız yetmiycektir r7 250 alırsanız yeni güç kaynağıda almanız lazım.

    ardahd ardahd (631)