Bu sayfa kimliği doğrulanmamış kaynaklardan komut dosyaları yüklemeye çalışıyor

Google Chrome ile bazı sayfalara girdiğimde Bu sayfa kimliği doğrulanmamış kaynaklardan komut dosyaları yüklemeye çalışıyor uyarısı alıyorum. Uyarı Google Chrome  adres satırının sağ tarafında kalkan simgesi içinde kırmızı kare içinde beyaz çarpı şeklinde görüntüleniyor.

Tıkladığımda ise Güvenli olmayan komut dosyalarını yükle seçeneği geliyor.

Google Chrome Bu sayfa kimliği doğrulanmamış kaynaklardan komut dosyaları yüklemeye çalışıyor uyarısı nedir?

Güvenli olmayan komut dosyalarını yükle seçeneğini tıklarsam sorun olur mu?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome Bu sayfa kimliği doğrulanmamış kaynaklardan komut dosyaları yüklemeye çalışıyor uyarısı nedir?

    Bu uyarı bazı web sitelerinde karşınıza çıkabilir. Bu uyarı HTTPS ile korunan sayfalarda yani SSL ile korunan sayfalarda karşınıza çıkar.

    Genellikle girdiğiniz sitelerdeki reklamların güvensiz bağlantı üzerinden yüklenmesinden kaynaklanan bir uyarıdır.  Bir site SSL ile korunuyorsa, bilgisayarınız ve web sitesi arasındaki trafik şifrelenerek koruma altına alınıyor demektir.

    Bu sayfa kimliği doğrulanmamış kaynaklardan komut dosyaları yüklemeye çalışıyor  uyarısında SSL ile korunan sitedeki bazı verilerin şifresiz olarak size iletildiğini bildirir.

    Eğer girdiğiniz site bir haber sitesi, bir forum gibi bir site ise buy uyarıyı dikkate almayabilirsiniz. Fakat  online bankacılık gibi bir işlem yapiyorsanız bu uyarıyı dikkate alın.  Online bankacılık, kredi kartı işlemleri gibi kritik işlemler dışında Güvenli olmayan komut dosyalarını yükle seçeneğini seçerek SSL ile korunmayan içeriği görüntülenmesine izin verebilirsiniz.

    murat murat (12492)