Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor

Google Chrome da ayarlar bölümünde Ana sayfa, Arama gibi bölümleri değiştiremiyorum. Ana sayfa, arama gibi bölümlerin yanında gri rekli bir kilit simgesi var ve değiştirmek için fareyi bu gri alanlara götürdüğümde Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor mesajı görüntüleniyor.

Ana sayfa ve  arama, arama motorlarını yönet, sayfaları ayarla, belirli bir sayfayı veya sayfaları aç gibi bölümleri değiştiremiyorum.

Chrome'da Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 31 Cevap

    Eğer sorununuz Chrome ana sayfanızın değişmiyor olması ise;

    Tarayıcı ana sayfanız Portalsepeti olduysa: Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?
    Tarayıcı ana sayfanız NetMahal olduysa: NetMahal tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?

    yukarıdaki linkte bulunan işlemleri yapın. Aşağıdaki işlemleri yapmanıza gerek yoktur. Yukarıdaki linklerde anlatılan işlemler sorununuzu çözecektir.

    Chrome Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor hatasını çözümü

    Google Chrome'da bu hatayı almanızın birinci sebebi, bilgisayarınıza bir zararlı yazılımın yüklenmiş olmasıdır.

    Reklam yazılımları, malware, virüs gibi yazılımlar Google Chrome  ayarlarını kilitler ve değiştirmenize engel olur.

    Eğer zararlı bir reklam yazılımı sisteminize yüklenmişse  Ana sayfa ve  arama, arama motorlarını yönet, sayfaları ayarla, belirli bir sayfayı veya sayfaları aç gibi bölümleri değiştiremezseniz.

    Zararlı yazılım Windows ilkelerini kullanarak bu bölümlerde işlem yapmanızı ayarları değiştirmenize engel olur.

    Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor hatasını çözmek için iki adım uygulayacağız

    1. Malware, virüs ve diğer zararlı yazılımları önce temizlemelisiniz.
    2. Windows ilkelerini silmelisiniz.

    önemli

    Bu adımları izlerken Google Chrome yerine

    Internet Explorer, Firefox, Opera ya da Yandex  tarayıcılarından birini kullanın.

    Chrome kullanmayın.  Virüs temizleme bittikten sonra Chrome kullanabilirsiniz.

    önemli

    Adım 1: Bilgisayardaki virüslerin temizlenmesi, malwarelerin temizlenmesi

    1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    2. Çifte kontrol için bilgisayarınızı HitmanPro ile taratın. Farklı yazılımlar farklı virüsleri bulabilir. Bu sebepten çifte kontrol yapmalısınız.
      HitmanPro nedir nasıl kullanılır linkinden  HitmanPro'yu indirebilirsiniz.
    3. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Adım 2:  Windows ilkelerinin silinmesi

    Bu aşama zararlı yazılım tarafından oluşturulan Windows ilkeleri silinecektir.

    1. Masaüstünden Bilgisayarım'ı tıklayın.
    2. C:\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.
    3. System32 klasörünü çift tıklayın.
    4. C:\Windows\System32 klasöründe GroupPolicy klasörünü bulun. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir.
    5. Klavyenizden alt tuşuna basın.
    6. Yukarıda beliren Araçlar menüdünden Klasör Seçeneklerini tıklayın.
    7. Görünüm sekmesini tıklayın.
    8. Görünümde şu değişiklikleri yapın
      Bu adım çok önemlidir 2 ayarı değiştirmeniz gerekiyor. Bu iki ayarı şu şekilde değiştirebilirsiniz.

      Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster işaretleyin
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.

      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
    9. Uygula butonu sonra da Tamam'ı tıklayın.
    10. Şimdi C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü görünecektir. Bu klasöre girin.
       C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü
    11. Machine klasörüne girin.
    12. Registry.pol dosyasını silin.

    Şimdi silmeniz gereken ikinci bir ilke dosyası daha var. Bunu silmek için

    Bu aşama her bilgisayarda olmayabilir.  Bu sebepten siz de yoksa bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorun devam ediyor mu kontrol edin.

    1. C:\ProgramData klasörüne gidin.
    2. Burada ntuser.pol dosyasını bulun ve silin.
      ntuser.pol dosyasının silinmesi
    3. Bu dosyaları sildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Bilgisayarınız yeniden başladığında Chrome tarayıcınızın normale döndüğünü ve Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor hatasının çözülmüş olduğunu göreceksiniz.

    Kayıt defterinden Google Chrome ilkelerinin silinmesi:

    Google Chrome içerisinde herhangi bir seçeneğin yanında Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor yazıyorsa bununla ilgili kısıtlamayı Kayıt defterinden silmelisiniz.

    1. Çalıştıra regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Kayıt defterinde şu yolu izleyin
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\
    3. Bu yol içinde, kayıt defterinin sol tarafında bulunan Chrome değerini sağ tuşla tıklayın ve silin.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Chrom'un kendisi bile çözüm sunamaz iken sizin açıklamalarınız doğrultusunda sorunum çözüme kavuştu. Harikasınız çok teşekkürler

      centerabi centerabi (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Gerçektende işe yaradı çok teşekkür ederim. Chrome kendiside dahil bir çok siteye baktım ve bir türlü kurtulamadım bu sorundan. Ama sizin sayenizde bu sorundan kolayca kurtuldum. Ve ayrıca önerdiğiniz anti virüsler sayesindede bir çok virüsten kurtuldum. Bu sorunu yaşayanları buraya yönlendiricem. Tekrar tekrar teşekkür ederim..

        yunusemrefb yunusemrefb (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          Bütün dediklerini yaptım. 3 ayrı programla da PC'yi tarattım ve registry'i sildim ama "Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor" yazısı düzelmedi.

          rapper256 rapper256 (1)
          9 yıl önce cevaplandı

          • Sorunumu çözdüm forum.donanimhaber.com'da bir üyenin yazmış olduğu mesaj ile çözdüm sorunumu. O mesaj da şuydu "atajitos benimde başıma bela oldu ama kurtuldum sonunda bu beladan kurtulmak için yapan gereken balat tıkla çalıştır çalıştıra regedit yaz sol üst kösede düzen yazan yere tıkla oradan bula tıkla bula atajitos yaz atajitos la ilgili tüm kayıt verileri çıkacak kayıt verilerini tıkla içine gir 1 yazanı 0la degiştir atajitos aderslerini atajitos yazan tüm verileri sil tamamde dahasora gine düzen de daha sorakibulvar ordada tarattır ordada atajitos yazan tüm verilere aynı işlemi uygula daha sora dosya ekle kaldıra git cromeyi kaldır yeniden kur işte kurtuldun atajitos belasına elveda sonsuzadek artık ripgöderirsiniz" rapper256 9 yıl önce

          Kardeşim allah sizden razı olsun saatlerce uğraştığım sorunu çözdüm. Teknoloji gelişiyor virüs programlarının kalitesi ne kadar artsa da virüslerin de onlardan geri kalır yanı yok. Normalde böyle bir sorunu 4-5 sene önce rahatlıkla çözebilirdik. Hatta karşılaşmazdık. Eline koluna sağlık önerdiğin şeyler için.

          emreozdemir55 emreozdemir55 (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            Dostum allah senden razı olsun.Senin sayende 3 gündür uğraştığım bu sorunumu çözdüm.Teşekkürler

            meira05 meira05 (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              admin sırf bu yorumu yazabilmek için kayıt oldum. adamın kareköküsün :) çok sağol sayende çözdüm şu laneti. netmahal denen illetide kaldırdım .allah razı olsun kardeş çok teşekkürler

              teknoseyirciyiz teknoseyirciyiz (1)
              9 yıl önce cevaplandı

                Portal sepeti, netmahal ve supernewtab bilgisayarımı işgal etmişti. Sayenizde hepsini temizledim. Allah razı olsun sizden.  Ayrıca neden kaynaklı bilmiyorum ancak yönetici olmadığınız ya da ortak kullanım bilgisayarda fazladan klasör olabiliyor. Adımları takip ederken eğer girdiğiniz klasörde bulamazsanız bir tık geri klasöre gelin ve diğer fazladan olan klasörü kontrol edin. Aradığınız şey oradadır. Bana olan durum buydu o yüzden bilgilendirmek istedim.

                hytsnzl hytsnzl (1)
                9 yıl önce cevaplandı

                  ben yeniyim. burada söylenenleri yaptım ama hala değişmedi. 3 programıda denedim. başka bi yolu yok mu.

                  fyza fyza (1)
                  9 yıl önce cevaplandı

                  • Adımları dikkatlice yapın. Hiç birini es geçmeyin. Yüzlerce bilgisayarda denendi ve çözüm tek geçerli çözümdür. hakan 9 yıl önce

                  Öncelikle Teşekkur ederim bu seçenekle portal sepetinden de kurtulmuş oldum saygılarımı sunarım iyi geceler dilerim :)

                  hunkarr hunkarr (1)
                  9 yıl önce cevaplandı

                    ben ilk deneyişimde yapamadım ikinciyi deniyorumama bu seferde windows ilkelerindeki registeriyi ilk başta silmiştim sorun olurmu

                    berat berat (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                    • Sorun olmaz, kaldığınız yerden devam edin. alattin 9 yıl önce

                    sırf teşekkür etmek icin üye oldum. Daha sonuç belli değil ama anlatım resimler linkler hepsi açık ve net teşekkürler

                    cybercoder777 cybercoder777 (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                    • Biz teşekkür ederiz, sağolun murat 9 yıl önce

                    Ben sırf size teşekkür etmek için üye oldum. Eğer teşekkür etmeseydim sizin bu iyiliğiniz karşılıksız kalıp kendimi iyi hissetmezdim. Sorunumu çözdüm, virüslerden kurtuldum.. Tekrar çok ederim iyi çalışmalar.

                    vjkgkj vjkgkj (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                    • Vakit ayırdığınız için biz teşekkür ederiz. murat 9 yıl önce

                    Dediğiniz herşeyi yaptim virüsleri sildim hayla bu seçenek yöneticiniz tarafindan denetleniyor yazisi düzelmedi yardim et admin

                    noname noname (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                    • http://uzmanim.net/soru/portalsepeti-tarayici-korsani-nasil-temizlenir/5395 bu linkte anlatılanları yapın. cemkara 9 yıl önce

                    İlk antivirüs programını inidrdim onla tarattım karantinaya aldım sonra adwcleaner ile taratım temizledim.Adım 2yi uygulayacaktım machineye girdikten sonra dosya yoktu klasörleri gösteride tıkladım.Sonra google chrome girdim ve hala aynı yazı var

                    leax58 leax58 (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                    • http://uzmanim.net/soru/portalsepeti-tarayici-korsani-nasil-temizlenir/5395 bu linkte anlatılanları yapın cemkara 9 yıl önce

                    Allah razı olsun çok yararlı bilgi emeği geçen herkese çook teşekürler :D

                    enesm enesm (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                      öncelikle cok güzel bir site cok yardımcı oldunuz :) Herseyi yaptım sorunlar çözüldü fakat bi tek belirli sayfa aç butonunu kullanamıyorum . o halen denetleniyor diyo . bunu nasıl halledebilirim ?

                      blackheaven blackheaven (728)
                      9 yıl önce cevaplandı

                      • Muhtemelen NetMahal veya Portal sepeti sorunu yaşıyorsunuz. Yazının başında linki bulunan iki çözümden birini deneyin. Ayrıca bu çözümede son bir aşama ilave ettim. Çözümün en altında ikinci bir .pol dosyasından bahsettim onu kontrol etmelisiniz. murat 9 yıl önce

                      Allah razı olsun hem portalsepetinden hem ''bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor''dan hem de ssl hatamdan kurtulmuş oldum çok sağolun :)

                      fatih12 fatih12 (1)
                      9 yıl önce cevaplandı

                        ya herseyi denedım burdakılerın + sistem geri yukleme olmadı napmaıyım ?

                        jelibony20 jelibony20 (1)
                        9 yıl önce cevaplandı

                        • Mutlaka eksik bir işlem yapmışsınızdır. Aşamaları tekrar kontrol edin. Bu çözüm %100 çalışan bir çözüm. cemkara 9 yıl önce

                        ben bu adımların hepsini portal sepetinden kurtulmak için yaptım kurtuldum fakat sadece o yöneticiniz tarafından denetleniyorsunuz yazısı kalkmadı ne yapmam lazım ?

                        meral meral (1)
                        9 yıl önce cevaplandı

                        • .pol uzantılı dosyaları silmediniz anlamına geliyor. Bu mesajın temel sebebi .pol uzantılı dosyalardır. cemkara 9 yıl önce

                        Ben hepsini yaptım ama GroupPolicy>Machinedeki Registry dosyası ve AppData'daki ntuser.pol dosyası yok facebook'tanda yazdım size yardımcı olursanız çok iyi olur.

                        ilerierr ilerierr (1)
                        9 yıl önce cevaplandı

                          bende sırf teşekkür etmek için üye oldum. Eline sağlık kardeşim. Bir sürü emek verip detaylı yazmışsın. Sorun çözüldü. Allahu Teala razı olsun..

                          numaniko numaniko (1)
                          9 yıl önce cevaplandı

                            Arkadaşlar gerçekten elinize sağlık.Uğraştırdı ama değdi.Teşekkür ederim.

                            nates nates (1)
                            9 yıl önce cevaplandı

                              çok teşekkürler..birçok yerde bulunmayan çözümler var..

                              aysegulhale aysegulhale (1)
                              9 yıl önce cevaplandı

                                Aylardır başıma dert olan şeyden sonunda kurtuldum. İyice sinirlerimi bozmaya başlamıştı. Reklamlar, sekmeler.. Anlatımınız için teşekkür ederim.

                                busijka busijka (1)
                                8 yıl önce cevaplandı

                                  regedit'te portalsepeti ile ilgili ne varsa google.com olarak yazıp bir nevi kurtulduğumu düşünmüştüm.

                                  Tamam evet ana sayfam artık google ama, ayarlarda arama motorları yönet kısmında "bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor" yazısını görmek vede kaldıramamak adamı sinir krizine sokar. Bende de öyle oldu. Bu sayede bilgisyarımda gereksiz ne varsa silmeme vesile oldu aslında ama sonunda kalktı o yazı.

                                  Sayenizde hemde. Çok çok çok teşekkürler. Adamın dibisiniz :) ;)

                                  mehmetkocaman mehmetkocaman (1)
                                  8 yıl önce cevaplandı

                                    Çok teşekkür ederim. Sorunum çözüldü.Google bu sorunları önlemeye yönelik bir çalışma yapmazken siz derdimize derman oldunuz , sağolun. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

                                    NOT:Teşekkür etmek için üye oldum. Sorunumun buradan çözüleceği hiç aklıma gelmemişti, bundansonra burdayım.

                                    comodor45 comodor45 (1)
                                    8 yıl önce cevaplandı

                                      kardeşim bende silinmiyor lütfen yarım edin !

                                      reisbababa reisbababa (1)
                                      8 yıl önce cevaplandı

                                      • kardeşim bende çözülmeyecek zannediyordum ama adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığında gerçekten çözülüyor dsdf 7 yıl önce

                                      ALLAH sizden razı olsun elinize kolunuza sağlık.

                                      dsdf dsdf (1)
                                      7 yıl önce cevaplandı

                                        Dediklerinizi harfiyen yapmama rağmen Chrome eklentilerde hala unTabs aktif gözüküyor ve Chrome Ayarlar'dan "Arama motorlarını yönet"te de "Bu seçenek, yöneticiniz tarafından denetleniyor." uyarısı hala geçmedi. Yani arama motorunu değiştiremiyorum. Bu konudaki yöntem ile sorununu çözen arkadaşlar gerçekten ciddi mi yoksa mesaj mı kasıyor sunuz anlam veremedim? Zira şu anda bu konu ile alakalı sorunun çözülmediğini söyleyen ikinci kişiyim.

                                        Buyrun buda sorunumun devam ettiğinin özeti

                                        radyoaktif radyoaktif (1)
                                        6 yıl önce cevaplandı

                                        • Bu tür zararlı yazılımar zaman içinde taktik değiştirebiliyor. Sizdeki farklı olabilir. Muhtemelen yüklü olan bir uygulama bu eklentiyi otomatik olarak yüklüyor. Yeni bir soru başlığı açar ve daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız. hakan 6 yıl önce

                                        Yorum yapmak için girdim.Virüs torrentten bulaştı. Bu yüzden torrent kullanırken lütfen dikkat edelim arkadaşlar.

                                        Ben sadece malwarebytes virüs taramasını yaptım. Bu yetti. Diğer arkadaşlar için en azından kısalmış bi yol olsun diye söylüyorum.

                                        Verilen bilgi ve destek için teşekkürlerimi sunarım. İyi çalışmalar

                                        ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~KONU DIŞI~~~~~~~~~~~~~~
                                        Yalnız ironik olan bir şey var. Burda biz virüslerden nasıl korunacağımız ya da bilgisayarımızı virüslerden nasıl arındırabilceğimiz ile ilgili bilgiler almaya çalışıyoruz. Ancak sağda solda " DOWNLOAD" , "CLİCK THİS" şeklindeki google ads reklamları burada verilen bilgilerle çelişkili. Zira zaten ordaki indirme linklerine tıklarsanız bilgisayarınıza virüs girecek. Bu yüzden çok saçma. Bu sebeple, bu google ads reklamlarının en azından bu site için denetlenmesini ve düzenlenmesini rica ederim. Hem bu sitenin saygınlığı için hem de kullanıcıların güvenliği için. Kolay gelsin.

                                        convichious convichious (1)
                                        6 yıl önce cevaplandı

                                        • Bilgilendirmeniz icin tesekkur ederiz. Bu tur reklamlari olabildigince engellemeye calisiyoruz. Fakat google reklam sistemi uzerinden geldiginden tam hakimiyet kuramiyoruz. hakan 6 yıl önce
                                        • @alattin reklam alanlarini daha belirgin hale getirebilir miyiz? Kullanicilar yanilgiya dusmesin. hakan 6 yıl önce