Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var.

Internet Explorer ile girmek istediğim bazı sitelerde Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var. şeklinde serfitika hatası alıyorum.

Bu web sitesi tarafından sunulan güvenlik sertifikası farklı bir web sitesinin adresi için verilmiş.

Güvenlik sertifikası sorunları, sizi aldatmaya ya da sunucuya gönderdiğiniz verileri ele geçirmeye yönelik bir girişimin göstergesi olabilir.

Bu web sayfasını kapatmanızı ve bu web sitesini kullanmamanızı öneririz.

Bu web sayfasını kapatmak için burayı tıklatın.

Bu web sitesine devam et (önerilmez).

Ek bilgi

  • Bu sayfaya bir bağlantıyı tıklatarak ulaştıysanız, beklediğiniz adres olduğundan emin olmak için adres çubuğundaki Web sitesi adresini denetleyin.
  • Https://example.com gibi bir adresi olan Web sitesine giderken, https://www.example.com örneğindeki gibi, adrese 'www' eklemeyi deneyin.

Daha fazla bilgi için Internet Explorer Yardımı'nda "Sertifika Hataları" bölümüne bakın.

Windows 8, Internet Explorer 11   Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var. hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Internet Explorer ile bir siteye girmek istediğinizde, aşağıdaki hatayı alıyorsanız bunun farklı bir kaç sebebi vardır:

    Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var.

    Öncelikle bağlanmak istediğiniz site SSL protokolünü kullanıyor demektir.SSL  internet üzerinden şifrelenmiş güvenli veri iletişimi sağlayan bir protokoldür. Kısaca bilgisayarınız ile internet sitesi arasındaki veri trafiğini şifreyelen protokoldür.

    SSL protokolünü başta bankalar olmak üzere pek çok web sitesi kulllanır, Twitter, Facebook, Youtube, Gmail, Google gibi.

    Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var hatasına sebep olabilecek nedenler şunlardır:

    • Bilgisayar tarih ve saatiniz yanlış olabilir. Bu durumda bilgisayarın tarih ve saatini düzeltmeniz sorunu çözecektir.
    • Bağlanmak istediğiniz sitenin SSL geçerlilik süresi dolmuş olabilir. En çok karşılaşılan sorundur. Siteler SSL sertifikasını, SSL sağlayan şirketlerden satın alırlar. SSL sertifikası belirli dönemlerde yenilenmek zorundadır. Eğer bağlanmak istediğiniz site sertifikasını yenilememişse bu hatayı alırsınız.

    Internet Explorer'da girmek istediğiniz banka  gibi yüksek güvenlik gerektirmeyen bir site ise Bu web sitesine devam et (önerilmez). seçeneğini tıklayarak siteye giriş yapabilirsiniz.

    murat murat (12492)