"Burada yeni klasör oluşturamazsınız. Farklı bir konum belirtin." hatası nasıl çözülür?

Öncelikle herkese merhaba,

Masaüstünde yeni klasör oluşturmak isterken hatayla karşılaşıyorum. Klasörü bazen oluşturabiliyorum ama çoğu zaman hata alıyorum.

Hata:

dvdn dvdn (-103)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dosya sistemindeki hatalar bu tür sorunlara sebep olabilir. Bazen klasör açabiliyormuşsunuz. Bana dosya sisteminiz hasar görmüş gibi geldi.

    Dosya sistemini onarmak için şunları yapın:

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın

      Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
      Windows 8'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

    2. Daha sonra komut isteminde şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:

      chkdsk c: /r /f
    3. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra çalıştırılmak üzere zamanlanacağına dair bir uyarı gelir Y veya E harfine basarak onaylayın.

    Bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarınız taranacak ve dosya sistemi onarılacaktır.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Bu iyiye işaret değil. Önemli dosyalarınızı yedekleyin, mümkünse format atarak yeniden kurulum yapın. murat 8 yıl önce
    • sfc /scannow komutunu deneyebilirsiniz murat 8 yıl önce
    • Son çare olarak Windows DVD'si ile bilgisayarı açın ve onarmayı deneyin. Sisteminiz ciddi olarak hasar almış gibi görünüyor. murat 8 yıl önce
    • Onarıma rağmen sorun düzelmiyorsa, o zaman formatlamak şart oluyor. murat 8 yıl önce

    Klasör yaratırken geçersiz konum : Burada yeni klasör oluşturamazsınız. Farklı bir konum belirtin hatası alıyorsanız hatanın çözümü için aşağıdaki kayıt defteri girdisini çalıştırmayı deneyin:

    Çözüm :

    http://www.vistax64.com/attachments/tutorials/7715d1225832927-new-folder-newfolderfix.reg

    Kayıt defteri girdisinde hata alıyorsanız:

    Tüm veri, kayıda başarıyla yazılamadı. Bazı Anahtarlar sistem veya işlemler tarafından açılmış linkinde anlatılanları yapın.

    hakan hakan (15409)
    7 yıl önce cevaplandı

    • cevabımı güncelledim. hakan 7 yıl önce