C# ile Asp.net uygulamasında dosya nasıl silinir?

C# ile dosya nasıl silinir?

Asp.Net ile dosya nasıl silinir?

Sunucudaki bir dosya asp.net ile nasıl sinilir?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    C# ile Asp.net uygulamasında dosya nasıl silinir?

    C# ile dosya silmek için System.IO.File altındaki Delete metodu kullanılır. Asp.Net uygulamasını C# ile geliştiriyorsanız dosyanın fiziksel yolunu tam olarak belirtmeniz gerekir.

    Aşağıda C#, Asp.net ile dosya silmek için örnek kodu bulabilirsiniz:

    System.IO.File.Delete(Server.MapPath("~/resimler/silinecekResim.jpg"));

    Bu örnekte Asp.net uygulama sunucusunda Resimler klasörü altındaki silinecekResim.jpg silinir. Burada bilinmesi gereken önemli bir nokta var. O da Resimler klasörüne sunucu tarafında yazma izni verilmiş olmalıdır. Aksi halde silme işlemi gerçekleşmez ve uygulama hata verir.

    Server.MapPath("~/resimler/silinecekResim.jpg")

    ifadesi  silinecek resme ait tam yolu Delete metoduna gönderir.  Delete metodu dosyayı silebilmek için D:\resimler\silinecekDosya.jpg gibi tam yola ihtiyaç duyar. Server.MapPath ifadesi sunucudaki bu tam yolu size verir.

    alattin alattin (16999)