C# ile birden fazla form nasıl tamamen kapatılır?

C# windows form üzerinde birden fazla form ile çalışıyorum formlar arasında geçişler yapıyorum fakat

this.Hide(); komutunu kullandığımda arka planda ilk açmış olduğum form çalışmaya devam ediyor.Tek bir çıkış butonu ile bütün formlardan çıkış yapmak istiyorum application.exit(); kodu sadece tek bir form için işlev yapıyor. Bütün formları kapatabilicek bir kod varmı ?

berk berk (224)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Berk,
    C# Windows forms uygulamasında Form_Closing olayının içerisinde veya bir butonun tıklanma olayında

    Application.Exit()

    metodunun çağırırsan tüm formlar kapanır. Hatalı olan başka bir durum olabilir.

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Hatanın tespini yaptım ve fixledim teşekkür ederim berk 10 yıl önce