c# ile yazılmış bir programın veritabınını sürekli kontrol etmesi nasıl olur?

c# ile yazılmış bir programım var. Bu program kurulu olduğu bilgisayarlarda sürekli çalışmakta. 1 kişi veri tabanına yeni bir veri eklediğinde diğer bilgisayarlarda da otomatik olarak görünmesini istiyoruz. Bu kontrolü nasıl gerçekleştirebilirim?

berk berk (224)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Veritabanı olarak ne kullanıyorsun Berk? Eğer SQL türevi bir veri tabanı kullanırsan ve SQL sunucuda tutarsan veritabanını o zaman uygulaman bir ya da bir kaç makinadan aynı veriyi kullanır. Bunun doğru yolu bu.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

    • alattin hocam. sql kullanıyoruz fakat bir yada bir kaç makina değil +50 makina gibi düşünebiliriz. veritabanını her güncellediğimiz de belirli aralıklarla ara ara yeni veri varmı gibi bir sorgu nasıl oluşturabilirim berk 4 yıl önce
    • @berk Diğer bilgisayarlar da bu veritabanını kullanıyorsa zaten güncelleme yapıldığında onların ekranına da bu bilgi düşer. Tam olarak derdini özelden bana yazarsan sana bir yol çizerim. alattin 4 yıl önce